TEG 2020 zdalnie – Dzień pierwszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 16 listopada 2020 19:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

16 listopada 2020 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2020 dwudziestu uczniów (od klasy IV do VIII), którzy znaleźli się w nowo utworzonej grupie „Edukacja Globalna” – na gmailu (classroom) uczestniczyło w zdalnej prelekcji na temat: „Butelki PET i opakowania plastikowe w kontakcie z żywnością”.

W codziennym życiu tak często korzystamy z produktów wykonanych z plastiku, że większość z nas przestała w ogóle zwracać na niego uwagę. A powinniśmy, szczególnie w wypadku opakowań do przechowywania żywności. Zobacz czemu należy interesować się tematem PET i dlaczego butelka butelce nierówna… Tak zachęcił Andrzej Malinowski, prowadzący zajęcia do udziału w ciekawym spotkaniu. Uczniowie obejrzeli prezentację związaną z omawianym zagadnieniem, poznali oznakowania na butelkach plastikowych i innych opakowaniach; ponadto dowiedzieli się, jak i w co pakować oraz przechowywać żywność i napoje. Bezpiecznymi dla zdrowia są opakowania z numerami: 2, 4 i 5.

Z kolei uczniowie klasy III zajmowali się wraz ze swoją wychowaczynią, Urszulą Grzybowską problematyką wody – Przygody Wody, Wodnisia Modnisia. Po obejrzeniu filmu uczniowie wiedzieli już, czym jest słodka woda dla ludzi i ile jej jest na świecie; wskazywali też produkty spożywcze, do produkcji których zużywa się najmniej wody.

Natomiast uczniowie klasy IV, pod kierunkiem Agnieszki Łaskowskiej próbowali swoich sił w plakacie ekologicznym „To nasz świat! Uczyńmy go lepszym!”. Na plakacie koniecznie musiało być drzewo z liśćmi, na których zapisywane były pomysły na to, jak uczynić świat lepszym w zakresie poprawy relacji międzyludzkich, troski o zdrowie, walki z ubóstwem oraz poprawy edukacji.

Uczniowie klasy VII zastanawiali się nad tym - „Czym jest dla mnie wolność?”. W związku z tym przypomnieli wiadomości na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz obejrzeli film „Ghana – mali niewolnicy”. Do końca tygodnia uczniowie wykonają notatki wizualne dotyczące wolności. Zajęcia prowadziła Agnieszka Łaskowska.

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 20:27