TEG 2020 zdalnie – Dzień drugi PDF Drukuj Email
wtorek, 17 listopada 2020 17:46

17 listopada 2020 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego uczestniczyły w stacjonarnych zajęciach edukacji globalnej. Ich tematem były Dzieci Globu. Przedszkolaki poznały najmniejszych mieszkańców naszej Ziemi - dzieci, ich zajęcia w różnych zakątkach świata i stroje. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

Natomiast uczestnicy zdalnej grupy „Edukacja Globalna” zajmowali się dzisiaj zagadnieniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Mimo że temat ten jest na ogół znany, to jednak trzeba o nim mówić i podejmować działania, których efektem będzie korzystanie przez nas - w naszych gospodarstwach ze źródeł energii odnawialnej, czyli m.in. energii pochodzącej ze Słońca, wody, ciepła wnętrza Ziemi. Odnawialne źródła energii zaspokajały w 2018 r. 20% zapotrzebowania ludzkości na energię. Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2020 18:22