Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem PDF Drukuj Email
czwartek, 29 września 2016 16:31

Prawdę należy miłować dla niej samej

W czwartek, 29 września 2016 r. odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone twórczości Henryka Sienkiewicza – polskiego nowelisty, powieściopisarza i publicysty. Obecnością swoją zaszczycił Burmistrz Olecka, pan Wacław Olszewski. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, poświęconą życiu i twórczości pisarza. Po niej, w formie quizu odpowiadali na zadawane pytania. Następnie Jakub Skrzypiec, Marek Zaniewski, Bartosz Wołyniec, Miłosz Sienkiewicz, Sandra Romanowska i pan burmistrz przeczytali fragment powieści historycznej „Quo vadis”. W części końcowej spotkania chór szkolny wykonał piosenkę „Quo vadis, Domine”.

Organizatorzy spotkania: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Marzanna Wasilewska, Małgorzata Skrocka i Justyna Adamczyk

*Henryk Sienkiewicz jest patronem roku 2016

*29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Książka – to mistrz co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

Poprawiony: czwartek, 29 września 2016 17:09