Sri Lanka - kraj szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 listopada 2016 20:33

alt alt

W poniedziałek, 14 listopada 2016 r. rozpoczął się Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Razem dla Pokoju”. W jego ramach odbyła się dzisiaj w naszej szkole prelekcja poświęcona Sri Lance – krajowi szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi, w którym po wojnie domowej zapanował pokój trwający do chwili obecnej. Sri Lanka jest przykładem państwa, gdzie obok buddystów żyją i pracują w zgodzie wyznawcy islamu, hinduizmu i chrześcijaństwa, gdzie pokojowe współistnienie wielu narodowości przyczynia się do ogólnego rozwoju tego pięknego azjatyckiego kraju. Podczas prelekcji poruszono zagadnienia dotyczące gospodarki, kultury i polityki Sri Lanki oraz dostępu mieszkańców do dóbr i usług warunkujących możliwości rozwojowe. Spotkanie prowadził Andrzej Malinowski.

*Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań.

W 2016 r. odbywa się 18. edycja TEG pod hasłem „Razem dla Pokoju”.

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2017 20:02