Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 17:54

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W poniedziałek, 19 grudnia 2016 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w otwarciu wystawy fotograficznej „Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016” w hali Lega w Olecku.

Wystawę otworzył burmistrz Olecka Wacław Olszewski w obecności paraolimpijczyków: Joanny Mendak (pływanie), Rafała Czupera (tenis stołowy) i Rafała Lis (tenis stołowy) oraz olecczanina Tadeusza Bogusza, który jest medalistą paraolimpiady w Barcelonie i Atlancie (piłka siatkowa). Autorem części zdjęć jest olecczanin Mariusz Niewiarowski, który dokumentował paraolimpiadę w Rio de Janeiro (Brazylia).

Nasi uczniowie zdobyli autografy pana Rafała Czupera i pana Rafała Lisa.

Opiekun podczas wyjazdu: Andrzej Malinowski

AM

*Igrzyska paraolimpijskie (Paraolimpiada) - drugie pod względem wielkości zawody sportowe w wielu dyscyplinach dla zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi, w tym także niepełnosprawnych z problemami mobilności, po amputacjach kończyn, z utratą wzroku i porażeniem mózgowym. Igrzyska paraolimpijskie odbywają się co cztery lata, zazwyczaj kilka dni po igrzyskach olimpijskich. Organizowane są zawody letnie i zimowe.

Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2016 18:11