Szkolenie w Sulejówku PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 03 marca 2017 21:16

W dniach 24-26 lutego 2017 r. w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku odbyło się 3-dniowe szkolenie dla Szkolnych Liderów Edukacji Globalnej z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. W czasie trzydniowego szkolenia zapoczątkowano działania Modułu 2 Projektu „EDUKACJA GLOBALNA. LIDERZY EDUKACJI NA RZECZ ROZWOJU”.

Z udziałem koordynatorów i trenerów regionalnych- Jolanty Grędzińskiej-Kosiorek i Małgorzaty Burby liderzy zostali przygotowani do wspierania zespołów nauczycieli w szkołach przy realizacji  tematyki edukacji globalnej/rozwojowej w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju.

W programie uwzględniono również zagadnienia związane z GRYWALIZACJĄ w edukacji, organizacją Tygodnia  Edukacji Globalnej 2017, planowaniem działań regionalnych i ogólnopolskich akcji. Nauczyciele będą  mieli dostęp do otwartego szkolenia e-learningowego z uwzględnieniem zagadnień edukacji globalnej przeznaczonych dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej , platformy GRYWALIZACJI z konsultacjami online.

Szkoły uczestniczące w projekcie (10) ubiegają się o Certyfikat „Szkoła Liderów Edukacji”  w zakresie tematyki rozwojowej - zrównoważonego rozwoju.

Życzymy powodzenia!

Jolanta Grędzińska-Kosiorek- koordynator regionalny EG

 

Galeria zdjęć:

http://olecko.wmodn.olsztyn.pl/szkolni-liderzy-edukacji-globalnej-24-26-02-2017-r-w-centrum-szkoleniowym-w-sulejowku/