II Gminny Konkurs Piosenki Zimowej "Śnieżne nutki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 26 lutego 2017 19:41

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 23 lutego 2017 r. dzieci wyśpiewały w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku powrót zimy. Konkurs rozpoczął się od tańca Ewy, Patrycji, Hani i Zuzi do melodii „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”. Grupa taneczna z dużym wdziękiem i gracją przeniosła nas w magiczny, zimowy świat:

Moc mojej władzy lodem spada dziś na świat.
A duszę moją w mroźnych skrach ku górze niesie wiatr.
I myśl powietrze tnie jak kryształowy miecz.
Nie zrobię kroku w tył.
Nie spojrzę nigdy wstecz!

 

Dzieci ze szkół podstawowych zaprezentowały piosenki o tematyce zimowej w trzech kategoriach wiekowych:

- oddziały przedszkolne,

- klasy I-III,

- klasy IV-VI.

Naszą szkołę, w kategorii dzieci oddziału przedszkolnego reprezentowały: Zuzanna Osiecka, Zuzanna Kukowska, Weronika Mazur i Nadia Daniłowicz. Dziewczęta „Śnieżną piosenką” wyśpiewały II miejsce. Na ich sukienkach lśniły srebrzyste gwiazdki, a podczas refrenu z rączek sypał się lśniący śnieg.

Sukces odniósł też zespół „Śnieżne nutki” z klas  I-III z piosenką „Sopelki”. Grupa w składzie: Zuzanna Pęcak, Kacper Kukowski, Ewa Dąbrowska i Patrycja Zagacka zdobyła wyróżnienie. Kacper, to urodzony artysta.

Wszystkim bardzo podobał się występ Małgorzaty Pawłowskiej (kl. VI SP), która pięknie zaśpiewała piosenkę „Maluje zima”.

W czasie obrad jury wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie w wykonaniu „Cztery pory roku” w wykonaniu naszych uczniów. Karolina Górska (kl. II G) pokazała wybitny talent aktorski.  Jej gra, to iście profesjonalne aktorstwo. Ciarki przechodziły po plecach na dźwięk głosu macochy.

A z oddali, wszystkich 51 uczestników obserwował jelonek przy paśniku, bardzo ładnie prezentujący się na zdjęciach. Z pewnością miał swoich faworytów i przyjemnie mu było słuchać wykonawców zimowych piosenek. Jeszcze tylko wręczenie nagród zwycięzcom, pamiątkowe zdjęcie organizatorów, rozebranie dekoracji i II Gminny Konkurs Piosenki Zimowej można uznać za zakończony.

Marzenna Grodzicka

 

WYNIKI II GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI ZIMOWEJ „ŚNIEŻNE NUTKI”

Do konkursu przystąpiło 51. uczestników ze szkół podstawowych gminy Olecko. Uczestnicy wykonali 19 piosenek jako soliści i zespoły.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Jadwiga Wasilewska i Elżbieta Domasik wyłoniła spośród nich zwycięzców:

 

Pierwsza kategoria: uczniowie oddziałów przedszkolnych:
I miejsce: Martyna Padlikowska i Zofia Wiśniewska (Przedszkole Krasnal w Olecku)
II miejsce: Zuzanna Osiecka, Zuzanna Kukowska, Nadia Daniłowicz, Weronika Mazur (ZS w Judzikach)
III miejsce: Natalia Boguszewska, Emilia Kruszniewska, Hanna Cimochowska, Alicja Zalewska (Przedszkole „Jedyneczka” w Olecku)
Wyróżnienia:Maja Giziewicz, Pola Paszkowska, Mikołaj Sajnaga, Oskar Urbanowicz, Aleksandra Chmielewska (ZS w Babkach Oleckich), Karolina Rudzińska, Sebastian Kornyszko, Wiktoria Milewska, Piotr Zieliński (SP nr 3 w Olecku)

Druga kategoria: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
I miejsce: Amelia Jarosz, Anna Chmielewska, Natalia Sadłowska, Julia Warakomska, Natalia Derencz (SP nr 1 w Olecku)
II miejsce: Michalina Kalinowska, Amelia Rynkiewicz, Gabriela Putra, Julia Fiedorowicz, Izabela Ladzińska (ZS w Olecku)
III miejsce: Roksana Krukowska (SP w Gąskach)
Wyróżnienie:Maja Orzechowska, Nadia Dąbrowska (SP nr 3 w Olecku), Zuzanna Pęcak, Ewa Dąbrowska, Patrycja Zagacka, Kacper Kukowska (ZS w Judzikach)

Trzecia kategoria: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
I miejsce: Zuzanna Jarosz, Marlena Kempisty, Dominik Jackiewicz (SP nr 1 w Olecku)
II miejsce: ex aequo Maja Bartoszewicz (SP w Gąskach), Amelia Michałowska (ZS w Babkach Oleckich)
III miejsce: Magdalena Milewska, Aleksandra Chodnicka, Hanna Dziokan (ZS w Olecku)
wyróżnienie:Nadia Romotowska (SP nr 3 w Olecku)

Organizator II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne nutki”: Zespół Szkół w Judzikach


Poprawiony: niedziela, 26 lutego 2017 20:14