Narodowe Święto Niepodległosci PDF Drukuj Email
czwartek, 10 listopada 2016 20:58

98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy w naszej szkole w sposób szczególny i wyjątkowy. W dniu 9 listopada 2016 r. wszyscy uczniowie przyszli na zajęcia z białymi i czerwonymi dodatkami w ubiorze oraz wzięli udział w ciekawych i różnorodnych przedsięwzięciach przygotowanych dla każdego etapu edukacyjnego. Niecodzienną lekcję patriotyzmu rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która przedstawiła uczniom istotę święta i drogi Polski do niepodległości. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli prezentację multimedialną na temat polskich symboli narodowych, wzięli udział w quizie dotyczącym ogólnej wiedzy o Polsce, zaśpiewali dwie piosenki patriotyczne i zatańczyli krakowiaka. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej rozwiązywali test o Polsce – Grzegorz Augustynowicz, uczeń klasy V SP prawidłowo rozwiązał cały test, uzyskując wynik stuprocentowy i obejrzeli film o historii naszego kraju. Natomiast uczniowie gimnazjum prześledzili sytuację polityczną i gospodarczą Polski w latach 1918-1920, rozwiązywali test – najwyższy wynik uzyskał uczeń klasy III G, Szymon Gliniecki oraz recytowali własnoręcznie napisane wiersze o Polsce.

Nad całością czuwały nauczycielki: Marzenna Grodzicka i Małgorzata Korotko.

Polska, to naród

Polska to dom.

Szanuje ją każdy,

Kto kocha ją.

Karolina Górska

Uczę się Ciebie Polsko!

Powoli się uczę Twojej historii.

Tej historii jakże bolesnej.

Serce me krwawi i boli.

O świcie nadzieja zakwita,

Twe rany powoli się goją.

Twą troskę wieczorną rozumiem.

Do Ciebie Polsko należę!

Aleksandra Sienkiewicz