Edukacja globalna. Moduł I PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2016 17:07

alt

Gimnazjum w Zespole Szkół w Judzikach współpracuje z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filią w Olecku, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i MSZ przy realizacji VI edycji Projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”

W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 projekt adresowany jest w szczególności do tych szkół i zespołów nauczycieli, które w latach 2012-2015 uczestniczyły w projektach ORE i realizowały tematykę edukacji globalnej, wpisaną do podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Projekt jest dwumodułowy:

Moduł 1. październik - grudzień 2016

Moduł 2. styczeń-grudzień 2017

Udział szkół w projekcie służy rozwijaniu kluczowych kompetencji dzieci i młodzieży, w szczególności kompetencji społecznych i obywatelskich, inicjatywności i przedsiębiorczości stanowiących podstawę uczenia się przez całe życie oraz budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy i uniwersalnych wartościach.

Nasze działania to:

- prowadzenie zajęć z zakresu edukacji globalnej,

- przeprowadzenie Tygodnia Edukacji Globalnej w szkole,

- udział nauczycieli w szkoleniach,

- udział uczniów w konkursach, spotkaniach, prelekcjach, debatach.

alt     alt

Nauczyciele realizujący projekt:

1) Beata Prześniak

2) Agnieszka Łaskowska

3) Marzenna Grodzicka

4) Beata Roszkowska

5) Małgorzata Skrocka

6) Katarzyna Luto

7) Beata Kamińska-Kołodzińska

8) Justyna Adamczyk

9) Małgorzata Korotko

10) Marzanna Sienkiewicz