„Nauczyciel XXI wieku – przygotowanie nauczycieli z wiejskich szkół Gminy Olecko do stosowania e-learningu w nauczaniu i samokształceniu" PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 11:59

Kapitał ludzkiUnia Europejska

W styczniu 2014r. Gmina rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 9.4. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pod nazwą „Nauczyciel XXI wieku – przygotowanie nauczycieli z wiejskich szkół Gminy Olecko do stosowania e-learningu w nauczaniu i samokształceniu". Projekt będzie trwał do 31 października 2014r.

Uczestnikami projektu jest 40 nauczycieli zatrudnionych w szkołach na terenie wiejskim Gminy Olecko: w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie, Zespole Szkół w Babkach Oleckich i Zespole Szkół w Judzikach. Szkoły na terenie wiejskim od kilku lat zabiegają o wyrównanie szans swoich uczniów starając się zapewnić im wysoki poziom nauczania m.in. poprzez zastosowanie nowatorskich narzędzi multimedialnych ICT, będących elementem przyciągającym zainteresowania uczniów, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, poszukiwania nowych wiadomości oraz kreatywnej pracy.

Po 10 nauczycieli z każdej placówki uzupełni poziom wiedzy oraz umiejętności pracy z uczniem z wykorzystaniem teleinformatyki (ICT). Każdy nauczyciel będzie uczestniczył w 120 godz. szkolenia, w tym 60 godz. - szkolenia w systemie e-lerning. Szkolenia będą przeprowadzane w placówkach biorących udział w projekcie z wykorzystaniem pracowni informatycznych, do których zakupione zostaną również tablice multimedialne. W ramach projektu zostanie wdrożona platforma e-lerningowa. Nauczyciele otrzymają materiały szkoleniowe, które będą wykorzystywane zarówno w trakcie szkolenia, jak i po jego zakończeniu.

Ogólny koszt projektu wynosi 147 840 zł, w tym:

• 125 664 zł – środki Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
  • 22 167 zł – niepieniężny wkład własny gminy.

Poprawiony: środa, 07 października 2015 09:26