Będziemy dobrymi Polakami PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 25 października 2016 17:17

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dla dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i uczniów klasy I szkoły podstawowej dzisiejszy dzień, 25 października 2016 r. był szczególny, bardzo ważny i uroczysty. Uczniowie klasy IV SP: Wiktoria Pazdyga i Marek Zaniewski powitali przedszkolaków, pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych. Następnie Dobra Wróżka (Sandra Romanowska, ucz. kl. I G) sprawdziła przygotowanie dzieci z zakresu wiedzy muzycznej, plastycznej, matematycznej i wiedzy o Polsce. Była zachwycona ich znajomością otaczającego świata, tego bliższego i dalszego; wykonanym tańcem, recytacją wierszy i piosenkami. Przyznała, że uczniowie są dobrze przygotowani i mogą przystąpić do uroczystego ślubowania. Potwierdziła to również pani Teresa Korotko z rady rodziców, recytując wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy, uświadamiając w ten sposób jak ważne jest oprócz nauki, także wychowanie. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klasy I SP ślubowali: być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły, uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę, jak dla niej pracować (kiedy będą dorośli), być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystą przysięgę złożyli: Ewa Dąbrowska, Magdalena Grzymkowska, Marek Hajduk, Ewelina Jakubiak, Kamil Kuczewski, Kacper Kukowski, Michał Milewski. Po ślubowaniu, dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak pasowała pierwszoklasistów na prawowitych uczniów szkoły, przykładając do ramienia każdego z nich duży ołówek.

W dalszej części uroczystości w poczet przedszkolaków zostały przyjęte dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego: Alicja Bobowicz, Krystian Danowski, Wiktor Jankowski, Oliwia Karpińska, Wiktoria Karpińska, Maciej Milewski, Wiktor Półtorak, Kuba Wach, Julia Wierzyńska, Oliwier Kiedyk i Oliwia Kujałowicz. Dzieci zaprezentowały się w pięknym tańcu, piosenkach i recytacji.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek.

Organizatorzy uroczystości: Dorota Michałowska-Radzewicz (wychowawca w zespole wychowania przedszkolnego), Małgorzata Skrocka (wychowawca klasy I szkoły podstawowej) i rodzice

AM

 

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 17:45