Szkoła Podstawowa klasy I – III
Jesienne brzozy PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 16 października 2019 21:09

Kliknij by zobaczyć galerię

15.10.2019 r. Podczas zajęć plastycznych uczniowie klasy I wykonywali prace do szkolnej galerii plastycznej. Jesienne brzozy zostały wykonane techniką drukowania farb plakatowych przy pomocy folii bąbelkowej. Drzewa wyglądają fantastycznie. Wprowadzają w nastrój jeszcze ciepłej i wielobarwnej jesieni. Już niedługo sceneria się zmieni, więc cieszmy się słońcem i kolorami.

Małgorzata Skrocka

 

Poprawiony: środa, 16 października 2019 21:18
 
Ogród w jesiennej odsłonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 28 września 2019 18:49

 

Kliknij by zobaczyć galerię

27.09.2019 r. uczniowie klasy I wybrali się na spacer do jesiennego ogrodu. Rozpoznawali kwiaty, krzewy i drzewa, podziwiali piękno jesiennych barw i kompozycji, gromadzili dary do klasowej wystawki. Pogoda dopisała, nastrój również. To był mile i efektywnie spędzony czas.

MS

 

Poprawiony: sobota, 28 września 2019 19:02
 
W Ełckim Centrum Kultury PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 11 czerwca 2019 15:55

Kliknij by zobaczyć galerię

11.06.2019 r. dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały bajecznie kolorowe przedstawienie muzyczne pt. „Co w trawie piszczy”. Przy okazji poznały życie owadów i znaczenie przyjaźni w życiu każdej istoty. Przedstawienie odbyło się w Ełku.

BKK

 

Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2019 16:12
 
Olecko w legendach PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 04 czerwca 2019 18:46

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu „Szkoła wierna dziedzictwu” uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach bibliotecznych na temat „Olecko w legendach”. Poznali legendy związane z ich małą ojczyzną oraz dorobek literackich regionalnych twórców. Zajęcia odbyły się 4 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

AM

 

Poprawiony: wtorek, 04 czerwca 2019 18:58
 
W Gwarku PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 10 kwietnia 2019 20:25

 

Kliknij by zobaczyć galerię

9.04.2019 r. w ramach realizacji programu Szkoła Wierna Dziedzictwu dzieci z przedszkola i klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Podczas turnieju „Awantura o jaja” wykazały się dużą znajomością polskich zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Ponadto zajrzały do norki Wielkanocnego Zająca i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki przedszkola i klas I – III.

BKK

 

Poprawiony: środa, 10 kwietnia 2019 21:04
 
Dzień doznań artystycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 05 lutego 2019 18:58

Kliknij by zobaczyć galerię

5.02.2019 r. dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku przedstawienie teatralne „Jak Rumcajs Cypiska uratował". Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. Po spektaklu kolejna niespodzianka artystyczna – wizyta w szkole muzycznej. A tam dzieci poznawały instrumenty i sposoby gry na nich. Wysłuchały muzyki prezentowanej przez wychowanków tejże szkoły oraz same próbowały swoich sił w zakresie gry na różnych instrumentach.

BKK

 

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2019 19:17
 
W krainie Lawendowego Rycerza PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 04 stycznia 2019 18:57

 

 

4.01.2019 r. ZWP, oddział przedszkolny i klasy I-III wybrały się do Olecka na spektakl teatralny „W krainie Lawendowego Rycerza”  w wykonaniu Teatru Artenes z Wrocławia. Główny bohater – Kuba jest jedynakiem, jego rodzice to bardzo zapracowani ludzie, mający mało czasu dla synka. Kuba lubi gdy mama mu czyta, ale zdarza się to coraz rzadziej i dlatego Kubuś próbuje czytać sam, aż pewnego razu zasypia nad książką i przenosi się w świat Księgolandii – krainy Lawendowego Rycerza. Razem z postaciami tajemniczej krainy chłopiec przeżywa różne ciekawe i zaskakujące przygody. Spektakl promuje czytanie książek wśród najmłodszych. Nawet zagorzali przeciwnicy czytania, wyszli z niego przekonani, że książka to coś fajnego.

Opiekunowie: Urszula Grzybowska, Beata Kamińska-Kołodzińska, Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka

BKK

 

Poprawiony: piątek, 04 stycznia 2019 19:09
 
Spotkanie opłatkowe w klasie III PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 01 stycznia 2019 12:15

 

Kliknij by zobaczyć galerię

21.12.2018 r. Na prośbę nieobecnej wychowawczyni, rodzice uczniów klasy III zorganizowali spotkanie opłatkowe w klasie III. Jestem niewymownie wdzięczna za taki  przejaw współpracy. Życzę wszelkiej pomyślności zarówno rodzicom jak i moim uczniom. Małgorzata Skrocka

MS

 

Poprawiony: wtorek, 01 stycznia 2019 12:29
 
Zajęcia otwarte w klasie trzeciej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 17:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17 grudnia 2018 r. w klasie III odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej w Judzikach i Babkach Oleckich. Temat zajęć związany był z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci omawiały tradycje bożonarodzeniowe i pracowały przy świątecznych stanowiskach zgodnie z zasadą obwodu ćwiczebnego. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać fragment prezentacji multimedialnej związanej z tradycjami, napisać do Mikołaja prośbę o prezent, nakryć stół do wigilii, wybrać wigilijne potrawy, ubrać choinkę zgodnie z instrukcją, ułożyć tekst kolędy z pociętych fragmentów i zaśpiewać ją. Zajęcia okazały się interesujące. Większość dzieci pracowała samodzielnie i z dużym zaangażowaniem.

Prowadząca zajęcia: Małgorzata Skrocka

MS

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2018 18:02
 
Idą święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 11 grudnia 2018 21:38

 

Kliknij by zobaczyć galerię

11.12.2018 r. Uczniowie klasy III powoli wkraczają w okres przedświątecznych przygotowań. Dzięki uprzejmości pani Joanny Milewskiej mamy w klasie ponad dwumetrową sztuczną choinkę. Musimy teraz przygotować mnóstwo ozdób, by przystroić tak duże drzewko. Zaczęliśmy od wykonania Mikołaja techniką orgiami. Przed nami jeszcze robienie łańcuchów, gwiazdek i prezentów. Niechaj tradycji stanie się zadość, a okres przedświąteczny będzie czasem szczególnym, pięknym i nastrojowym.

MS

 

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 21:50
 
Eksperymenty i doświadczenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 07 grudnia 2018 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I podczas zajęć świetlicowych wykonywali doświadczenia z wodą i mydłem. Różnobarwne bańki tworzyły się na stole i w powietrzu. Proste eksperymenty są świetną propozycją zajęć na długie zimowe wieczory. Zabawy te można prowadzić w domu, wykorzystując ogólnodostępne materiały. Polecam.

MS

 

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 19:03
 
Mikołajki w klasie III PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:30

Kliknij by zobaczyć galerię

6.12.2018 r. Rozemocjonowani uczniowie klasy III od rana czekali na przybycie św. Mikołaja. Podczas wyczekiwania na tego szczególnego gościa, dzieci wykonały świąteczne laurki. Były też odwieczne dylematy: „Czy Mikołaj istnieje?”. Zdania jak zwykle były podzielone. W końcu się zjawił z workiem prezentów i zaprosił dzieci do odśpiewania kolędy. W nagrodę wręczył wymarzone podarunki, a wychowawczynię obdarował garścią cukierków. Żegnając się, zapakował do worka dziecięce laurki. Jednak Mikołaj istnieje.

Organizacja spotkania: rodzice wraz z wychowawczynią Małgorzatą Skrocką

MS

 

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 18:05
 
Mikołajki w klasie I PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 06 grudnia 2018 21:04

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 6 grudnia 2018 r. panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem słodkości, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Zachwyceni uczniowie klasy I zaprosili Mikołaja do wspólnego zdjęcia.

Organizacja spotkania: Urszula Grzybowska, rodzice

UG

 

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 21:19
 
W oczekiwaniu na zimowe drzewa ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 05 grudnia 2018 20:18

 

 

5.12.2018 r. Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej z niecierpliwością czekają na zimę. By nieco przyspieszyć jej przyjście wyczarowują zimowe obrazy. Wprowadzeni w zimowy nastrój wypatrują śniegu za oknem, mroźnych kwiatów na szybach i zasp w ogrodzie.

MS

 

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 20:25
 
Andrzejki w kl. I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 30 listopada 2018 18:53

 

Kliknij by zobaczyć galerię

30 listopada 2018 r., w dzień andrzejkowy, spotkaliśmy się, by razem kultywować tradycję w nieco zmienionej i uproszczonej formie. Zaproponowaliśmy dzieciom klas I- III poczęstunek, który samodzielnie mogli przygotować. Z wielkim zaangażowaniem robiono kanapki, nakrywano do stołu, przygotowywano rekwizyty do gier, zabaw i wróżb andrzejkowych. Po degustacji kanapek, słodyczy i owoców przyszedł czas na zabawę. Wszyscy mieli okazję wykazać się zręcznością kelnera, spostrzegawczością podczas gry w butelkę, zwinnością i szybkością w zabawie „Berek czarodziej” oraz siłą podczas zamiatania miotłą butelki pełnej wody. Nie zabrakło też niewinnych wróżb andrzejkowych typu „Serduszko”, „Buty” i „Imiona”. Myślę, że ten rodzaj obchodów andrzejkowych przypadł dzieciom do gustu. Chodzi przecież o to, by wesoło się bawić i mile spędzać czas. Dziękujemy rodzicom uczniów klas I- III za zaangażowanie w przygotowanie ww. uroczystości.

Organizatorzy: Małgorzata Skrocka, Beata Roszkowska, Urszula Grzybowska, rodzice uczniów klas I-III

MS

 

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2018 19:16
 
Rodzice czytają dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 07 listopada 2018 19:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach akcji „Rodzice czytają dzieciom”, 7 listopada 2018 r. po raz kolejny rodzice uczniów klasy III czytali utwory poetyckie dla dzieci. Tym razem były to wiersze o jesieni autorstwa Joanny Kulmowej, Wandy Grodzieńskiej, Jerzego Kerna, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Panie: Wioletta Dąbrowska, Irena Sokołowska, Angelika Kukowska i Joanna Milewska doskonale poradziły sobie z interpretacją wierszy. Dzieci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują mamom za zaangażowanie w życie szkoły i kolejny dowód niezawodnej współpracy.

Wychowawca klasy: Małgorzata Skrocka

MS

 

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 20:09
 
Umiem pływać PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 listopada 2018 18:30

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.11.2018 r. Dziewięcioro uczniów z klasy pierwszej uczestniczy w projekcie „Umiem pływać”. Zajęcia odbywają się w hali Lega w Olecku. Opiekunem jest p. Urszula Grzybowska.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 18:50
 
Wojenko, wojenko PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 05 listopada 2018 20:41

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5 listopada 2018 r. uczniowie klas I-III brali udział w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Olecku. Uczennice klasy I w składzie: Wiktoria Mazur, Aleksandra Pęcak, Nadia Daniłowicz i Anna Pawłowska wykonały piosenkę pt. „Wojenko, wojenko”. Natomiast uczniowie z klasy II i III – Zuzanna Osiecka, Ewa Dąbrowska i Kacper Kukowski zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Wszyscy świetnie poradzili sobie z nowym wyzwaniem, jakim jest publiczny występ przed dużą publicznością.

Przygotowanie uczniów: Urszula Grzybowska i Małgorzata Skrocka

MS

 

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 18:14
 
Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 23 października 2018 17:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. (…)

 

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku pierwszoklasiści prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym – występują przed rodzicami, nauczycielami i innymi uczniami. Tak było i tym razem, 23 października 2018 r. Po występie dzieci złożyły uroczystą przysięgę i w symboliczny sposób – dużym ołówkiem zostały pasowane przez panią dyrektor, Beatę Prześniak i przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Od tego momentu nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami. Fakt obecności rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodaje dodatkowej wagi tej uroczystości. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

Organizacja uroczystości: wychowawca klasy I - Urszula Grzybowska.

AM

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 18:13
 
Klasa III w Sedrankach PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 13 października 2018 20:39

 

Kliknij by zobaczyć galerię

13 października 2018 r., w słoneczną jesienną sobotę, uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z rodzicami i wychowawczynią wybrali się na wycieczkę integracyjną do Sedranek koło Olecka. Pierwsza część spotkania połączona z pieczeniem kiełbasek i przejażdżką motocyklową odbyła się nad Jeziorem Sedraneckim. Kolejna – w gościnnym gospodarstwie pani Joanny Milewskiej. Dzieci i ich mamy miały tam możliwość pokazania swoich umiejętności muzycznych, sportowych, plastycznych i dotyczących kreatywnego myślenia. Pogoda i humor dopisały. Kolejną wycieczkę klasową ustalono na wiosnę przyszłego roku.

MS

 

Poprawiony: sobota, 13 października 2018 20:59
 
Dzień Marzyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 10 września 2018 20:02

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
Walt Disney

Dzień Marzyciela może być doskonałym czasem na refleksję na temat własnych marzeń. Dzisiaj, 10 września 2018 r. podczas zajęć w klasie I staraliśmy się przelać nasze najskrytsze marzenia na papier – w formie rysunku.

Zajęcia prowadziła Urszula Grzybowska.

UG

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2018 20:13
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4