Szkoła Podstawowa klasy IV - VIII
Zabytki ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 13 czerwca 2019 15:03

 

Kliknij by zobaczyć galerię

12.06.2019 r. W ramach realizacji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” uczeń klasy V, Wojciech Korotko opowiedział uczniom ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich o najciekawszych zabytkach w jego okolicy i pokazał prezentację multimedialną. Przedstawił w niej historię oraz opis architektoniczny trzech obiektów: pałacu w Białej Oleckiej, dworku w Lenartach i kościoła ewangelickiego w Mieruniszkach.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze szkoły w Babkach Oleckich za poświęcony nam czas.

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 15:13
 
II Powiatowy Konkurs Ładnego Pisania PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 08 czerwca 2019 20:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 8 czerwca 2019 r. podczas festynu z okazji Dni Rodziny w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom II Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania. Tegoroczna edycja konkursu nosi tytuł „Śpiew z pożogi”, poświęcona jest utworom o tematyce wojennej w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Konkurs ten został także wpisany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku do kalendarza ogólnopolskich obchodów tego wydarzenia. W kategorii uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Gabriela Korotko. Nagrodzone prace można będzie oglądać na wystawie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

Poprawiony: sobota, 08 czerwca 2019 20:17
 
Spotkanie opłatkowe w klasie VI PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 30 grudnia 2018 19:45

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 21 grudnia 2018 r. w klasie VI odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie wraz z panią dyrektor i wychowawcą p. Mariettą Protasiewicz złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

MP

 

 

Poprawiony: niedziela, 30 grudnia 2018 20:07
 
XII Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 12 czerwca 2018 18:08

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 12 czerwca 2018 r. już po raz dwunasty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia „Główka pracuje”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas V szkół podstawowych z Olecka (SP nr 1, 3 i 4), Babek Oleckich, Stożnego, Wieliczek, Filipowa i Judzik. Celem konkursu było: rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania; wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 13. zadań. Należało: dopasować nazwę zwierzęcia do pozostałych zwierząt, wskazać podobne znaczeniowo przysłowie, ustalić kierunek drogi grupy przyjaciół i kolejność zajmowania miejsc w autobusie, ustalić brakującą liczbę, odgadnąć liczbę w środku czworoboku, dopasować figury do pozostałych, ustalić ciąg szereg logiczny.

Część praktyczna składała się z 3. zadań i obejmowała: ułożenie figury za pomocą odbicia lustrzanego, ułożenie klocków zgodnie z rysunkiem i przełożenie trzech patyczków tak, aby ryba zaczęła płynąć w prawą stronę.

Komisja konkursowa przyznała 3 główne nagrody:

I miejsce zajął Szymon Adameit (SP w Babkach Oleckich),

II miejsce – Rozalia Mikielska (SP nr 4 w Olecku),

III miejsce – Marek Zaniewski (SP w Judzikach).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i prezenty.

Organizacja konkursu: Małgorzata Skrocka i Andrzej Malinowski.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 12 czerwca 2018 18:22
 
Skąd nasz ród PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 28 maja 2018 17:23

 

 

Uczniowie klas: IV, V, VI i VII wzięli udział w spektaklu „Skąd nasz ród” w wykonaniu Teatru Artenes z Wrocławia, który odbył się 28 maja 2018 r. w Olecku.

 

Jest rok 964. Książę Mieszko obraduje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju. Rozległe tereny, różnorodność plemion i zagrożenia zewnętrzne sprawiają, że jest bardzo zatroskany o losy swojego księstwa. Zdania są podzielone, co sprawia, że władca postanawia zapoznać się z opinią ludu. Przebiera się więc za wędrowca i wyrusza w podróż po książęcych grodach …

 

Opiekunowie podczas wyjazdu: Justyna Adamczyk, Agnieszka Łaskowska, Dorota Miszczak

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 17:30
 
Gratka dla nastolatka 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 05 maja 2018 09:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Zuzanna Pęcak, ucz. kl. IV zajęła III miejsce w kategorii klas I-IV SP w XXII Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gratka dla nastolatka”. Finał konkursu odbył się w Olecku w dniu 1 maja 2018 r.

Nauczyciel przygotowujący: Maria Kowalewska

AM

 

Poprawiony: sobota, 05 maja 2018 09:36
 
Turniej klas 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 22 marca 2018 20:51

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 21 marca 2018 r. odbył się coroczny turniej klas IV-VI. Każda klasa miała za zadanie przygotować hasło prezentujące zespół klasowy oraz plakat, następnie reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w konkurencjach wiedzowych (należało odgadnąć nazwy wiosennych kwiatów, rozwiązać działania matematyczne), plastycznych (należało narysować nastroszonego kota), muzycznych (taniec z miotłą) i sportowych (pokonanie toru przeszkód). Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Marzanna Sienkiewicz, Małgorzata Ślązak i Ferdynand Grodzicki. Nagroda główna – tort, przypadła uczniom klasy szóstej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ponadto odbył się konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie.

Organizacja turnieju: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka

 

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 21:13
 
Konkurs matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 04 października 2017 18:55

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Alicja Rydzewska (kl. IV), Jakub Górski (kl. IV), Zuzanna Pęcak (kl. IV), Gabriela Domysławska (kl. IV), Marek Zaniewski (kl. V), Sebastian Wierżyński (kl. V) i Nikodem Walkowiak (kl. V) przystąpili do konkursu matematycznego „Tabliczka mnożenia na czas”. Konkurs ten był zorganizowany w ramach projektu „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Najwięcej punktów zdobył Marek Zaniewski – 87.

Koordynator projektu: Beata Roszkowska

BR

Poprawiony: środa, 04 października 2017 19:07
 
Konkurs Logicznego Myślenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 13 czerwca 2017 18:11

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia (jesteśmy jego organizatorami). Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V SP z Olecka (nr 1, 3 i 4), Gąsek, Wieliczek i Judzik. Celem konkursu było m.in. rozwijanie spostrzegawczości, wykrywanie uzdolnień, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 18:51
Więcej…
 
I Know English PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 14 maja 2017 09:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W dniu 12 maja 2017 r., uczniowie szkoły podstawowej: Marek Zaniewski kl. IV, Karolina Balewska kl. V i Oliwia Kotowska kl. VI, jako jedni z ośmiu szkół, zmagali się w II Regionalnym Turnieju Języka Angielskiego pt. "I Know English" w Kowalach Oleckich. Turniej składał się z zadań sprawdzających wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, słownictwa i wyszukiwania informacji szczegółowych w tekście czytanym oraz słuchanym. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Uczniów do  konkursu przygotowała i sprawowała opiekę nad nimi – Katarzyna Luto.

KL

Poprawiony: niedziela, 14 maja 2017 09:20
 
Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 10 maja 2017 20:49

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W dniu 10 maja 2017 r. uczennica klasy V, Karolina Balewska reprezentowała szkołę w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku. Karolina wystąpiła z angielskim utworem "I Tried to Take a Selfie" by Kenn Nesbit i otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowej.

Przygotowanie do konkursu: Katarzyna Luto

AM

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 20:58
 
Turniej klas IV-VI SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 21 marca 2017 19:01

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji Święta Wiosny (21.03.2017 r.) już po raz jedenasty odbył się w szkole podstawowej turniej klas IV-VI. W tym roku miał nieco zmienioną formułę. Do zmagań turniejowych dołączono miniturniej „Jeden z dziewięciu”. Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań z różnych dziedzin wiedzy oraz na pytania dotyczące życia szkoły. W tej konkurencji najlepiej spisała się Karolina Balewska, uczennica klasy V. Tradycyjnie już każda klasa zaprezentowała swoje klasowe przebranie oraz hasło dopingujące grupę. Oprócz tego zawodnicy wykazywali się umiejętnościami tanecznymi i sprawnościowymi. Zaszczytne I miejsce zdobyła w tym roku klasa VI. Zwycięzcy, jak co roku mogli degustować tort karmelowy z orzechami.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki: Marzenna Grodzicka i Małgorzata Skrocka.

MS

Poprawiony: wtorek, 21 marca 2017 19:20
 
Co nowego w kl. IV i V SP? PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 grudnia 2016 21:07

Kliknij by zobaczyć galerię

 

2.12.2016 r. – Wypiekanie ciastek na imprezę „Iskierki dobra”

5.12.2016 r. – Wspólne lepienie bałwana

AM

Poprawiony: wtorek, 06 grudnia 2016 21:13
 
Regionalny Turniej Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 26 listopada 2016 14:51

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.11.2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Regionalny Turniej Języka Angielskiego "You Can Show What You Know”, w którym uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wykazali się znajomością języka angielskiego i krajów anglojęzycznych. W pięciu konkurencjach zmagało się siedem szkół z regionu trzech gmin (SP w Stożnem, SP w Sokółkach, SP w Świętajnie, SP nr 1 w Olecku, SP nr 4 w Olecku, SP w Kowalach Oleckich, SP w Judzikach).

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sokółkach

II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

III miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie

 

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 15:16
Więcej…
 
Finał konkursu recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 22 listopada 2016 19:23

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 22 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Marek Zaniewski oraz Miłosz Sienkiewicz wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Olecku pod tytułem „Duszki, stworki i potworki”. Tegoroczna, IV edycja była poświęcona wierszom Danuty Gellnerowej i Doroty Gellner. Marek Zaniewski zajął III miejsce, a Miłosz Sienkiewicz otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

AM

*Danuta Gellnerowa to polska poetka, autorka książek dla dzieci. Matka poetki Doroty Gellner.

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 19:32
 
Konkurs Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 13 listopada 2016 09:21

alt

 

W XII Konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii uczniów szkoły podstawowej wziął udział uczeń klasy VI, Miłosz Sienkiewicz. Konkurs odbywał się w dniach 8-9.11.2016 r. w Olecku. Nauczyciel przygotowujący ucznia: Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 09:32
 
Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 26 września 2016 20:01

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy IV i V SP wraz ze swoim wychowawcą, Michałem Wiszniewskim zorganizowali Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Oprócz smacznych, pieczonych ziemniaków uczniowie wysłuchali opowieści o ziemniakach i dowiedzieli się o ich historii. Do Polski ziemniaki przybyły w XVII wieku i pojawiły się najpierw jako ozdoba ogrodów, natomiast za panowania Augusta II trafiły także na polskie talerze. Obecnie ziemniaki są czwartą pod względem produkcji rośliną uprawną na świecie (po pszenicy, kukurydzy i ryżu). Klasowe pieczenie ziemniaków odbyło się 26.09.2016 r.

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:33
 
Ognisko klasowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 września 2016 16:40

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 6 września 2016 r. uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami: Michałem Wiszniewskim i Andrzejem Malinowskim zorganizowali ognisko klasowe. Było ono okazją do integracji uczniów obu klas i bliższego poznania się. Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek i rozwiązywania zagadek, które pobudzają uczniów do aktywności, uczą myślenia, szybkiego kojarzenia i dostarczają wiele radości.

Kolejne ognisko zaplanowano na 27 września z okazji Święta Ziemniaka.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 06 września 2016 16:52
 
X Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia "Główka pracuje" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 14 czerwca 2016 17:24

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 14 czerwca 2016 r. po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia „Główka Pracuje”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas V szkół podstawowych z Olecka (SP nr 1, 3, 4 i STO), Gąsek, Filipowa, Wieliczek, Stożnego, Kowali Oleckich i Judzik. Celem konkursu było rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania; wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 11. zadań. Należało ustalić położenie linii; odnaleźć różnice na obrazkach; rozpoznać identyczne kształty; odpowiedzieć na 5 zagadek; ustalić odpowiednią liczbę elementów w kwadracie magicznym; ustalić kolejną liczbę i figurę w ciągu; wskazać elementy rysunku, tak aby nie złamać ustalonej zasady; przyporządkować torby szkolne do ich właścicieli. Część praktyczna składała się z 3. zadań i obejmowała: przeczytanie tekstu, składającego się z kolorowych wyrazów, uwzględniając nazwy kolorów jakich użyto do ich napisania; ułożenie pentomina; dopasowanie puzzli magnetycznych.

Komisja konkursowa pod kierunkiem dyrektora Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku, p. Elżbiety Domasik przyznała 3 główne nagrody. I miejsce zajęła Marlena Kempisty (SP nr 1 w Olecku), II miejsce – Zofia Kozłowska (SP w Wieliczkach), III miejsce – Zuzanna Bagan (SP nr 3 w Olecku). Nagrodę Dyrektora PCWE w Olecku otrzymał Mateusz Polakowski (SP nr 3 Olecku). Mateusz wylosował również nagrodę niespodziankę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i prezenty.

Organizatorzy konkursu: Marzanna Sienkiewicz i Andrzej Malinowski.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 14 czerwca 2016 17:48
 
Ciekawa lekcja przyrody PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 20 maja 2016 19:11

Kliknij by zobaczyć galerię

 

20 maja 2016 r. uczniowie klasy V SP wyruszyli na krótką wycieczkę w pobliżu szkoły w poszukiwaniu grzybów. I znaleźli … porosty, hubę oraz grzyby kapeluszowe. Określili miejsce, w którym rosły, budowę zewnętrzną oraz ubarwienie; wykonali notatki i rysunki znalezionych okazów. Opiekunem grupy była nauczycielka przyrody, Alicja Wasilewska.

AM

 

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 19:23
 
Laboratorium badawcze PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 20 maja 2016 18:26

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Mieszaniny i roztwory były przedmiotem doświadczeń w klasie VI SP. 11 maja 2016 r. na lekcji przyrody klasa zamieniła się w laboratorium badawcze, w którym uczniowie pod okiem nauczycielki przyrody, Alicji Wasilewskiej badali właściwości różnych substancji. Tworzyli mieszaniny z substancji na co dzień używanych w domu i sprawdzali jaki rodzaj mieszaniny otrzymali. Ciekawym obiektem badań były również roztwory wodne.

AM

 

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 19:09
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2