Biblioteka
Mistrz Układania Puzzli PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 27 stycznia 2019 17:45

24.01.2019 r. w bibliotece szkolnej o godz. 10.00 odbył się konkurs układania puzzli „Zostań Mistrzem Układania Puzzli”. Układanie puzzli rozwija pamięć, umiejętności manualne, ćwiczy wzrok a także wyobraźnię. Uczestnicy turnieju układali puzzle 160-elementowe. Mistrzem Układania Puzzli została Magdalena Borkowska.

Organizator konkursu: Marzanna Sienkiewicz

 
Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 10 stycznia 2019 22:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 10 stycznia 2019 r. nasza biblioteka gościła uczniów klasy pierwszej. Dzieci poznały rodzaje zbiorów, które gromadzi szkolna biblioteka. Dowiedziały się, jak należy dbać o wypożyczoną książkę i obejrzały prezentacje multimedialna o ciekawostkach związanych z książką.

Celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Podczas wizyty uczniowie szukali różnic w ilustracjach, wyszukiwali elementy zaczynające się na literę „p”. Wysłuchali bajki o mróweczce, która była uczennicą klasy pierwszej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, a także zaproszenie do częstych wizyt w bibliotece.

MS

 

 

Poprawiony: czwartek, 10 stycznia 2019 22:38
 
Wyniki świątecznych konkursów plastycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 13 grudnia 2018 18:56

Kliknij by zobaczyć galerię

13.12.2018 zostały rozstrzygnięte świąteczne konkursy plastyczne:

1. Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – ZWP i oddział przedszkolny: I miejsce – Julia Jędrzejewska, II miejsce – Julia Wierżyńska, III miejsce – Gabriel Jankowski; kl. I-III: I miejsce – Aleksandra Pęcak, II miejsce – Zuzanna Osiecka, III miejsce – Kamil Kuczewski; kl. IV-VI: I miejsce – Zuzanna Pęcak, II miejsce – Maja Wierżyńska, III miejsce – Sebastian Wierżyński, wyróżnienie – Krystian Krotoszyński; kl. VII-III G: I miejsce – Aleksandra Sienkiewicz, II miejsce – Miłosz Sienkiewicz, III miejsce – Magdalena Borkowska

2. Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową – I miejsce: Zuzanna Pęcak, II miejsce: Aleksandra Pęcak, III miejsce: Zofia Bomber, wyróżnienie: Kamil Kuczewski

3. Konkurs na Ozdobę Choinkową – I miejsce: Aleksandra Pęcak, Zuzanna Pęcak, II miejsce: Alicja Bobowicz, Zofia Bomber, III miejsce: Cezary Michałowski, Dawid Gawryś, wyróżnienie: Zuzanna Michałowska

Organizator konkursów: Marzanna Sienkiewicz

AM

 

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2018 19:10
 
Loteria fantowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 29 listopada 2018 21:01

 

29 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz Łącznicy Biblioteczni przygotowali i zorganizowali loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na zakup nowości wydawniczych oraz wsparcie Ośrodka Pomocy Kryzysowej i Dziecka w Kowalczukach na Litwie.

Opiekun: Marzanna Sienkiewicz

MS

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 21:16
 
Jesień w poezji PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 29 listopada 2018 20:04

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Czas na jesieni słodki zastój,

Na roztargnienia i odloty,

Na błogi, twórczy, senny nastrój

I niespełnione wciąż tęsknoty.

M. Skrocka

W poetyckim, jesiennym nastroju po raz szósty witaliśmy uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”. Zaszczycili nas swoją obecnością uczniowie z Olecka, Sokółek, Gąsek, Filipowa, Babek Oleckich i Judzik. Było kameralnie i nastrojowo. Dzieci miały za zadanie cieszyć się poezją i uwrażliwiać na jej piękno. Popisy recytatorskie oceniała komisja w składzie: Jakub Dziubiński - przewodniczący, Krystyna Karczewska i Marek Kowalewski. Brała ona pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację słowną i sceniczną tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po naradzie wyłoniono zwycięzcę konkursu. Został nim Rafał Smokowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Drugie miejsce przypadło uczennicy z Filipowa - Kornelii Annie Benczyk, a trzecie Kamilowi Smokowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani prezentami i podjęci słodkim poczęstunkiem. Staraliśmy się, by atmosfera konkursowa nie przyćmiła radości z bawienia się poezją i chęci poszukiwania jej piękna.

Organizacja konkursu: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Skrocka

M.S.

 

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 21:00
 
Czytaj codziennie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 25 października 2018 19:15

 

Kliknij by zobaczyć galerię

25.10.2018 r. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej zostały podsumowane dwa konkursy: konkurs plastyczny „Gang Słodziaków” i konkurs głośnego czytania „Czytaj codziennie”.

Wyróżniono następujące prace plastyczne: Weroniki Mazur, Marii Rydzewskiej, Aleksandry Pęcak, Joanny Woźnickiej i Krystiana Krotoszyńskiego.

W konkursie głośnego czytania albumy (nagrody) wylosowali: Mateusz Rubin, Kacper Kukowski i Weronika Mazur.

Organizacja spotkania i konkursów: Marzanna Sienkiewicz

MS

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 19:35
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 28 września 2018 19:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Czytajmy wszędzie i o każdej porze. 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w czwartek 27.09.2018 r. z inicjatywy bibliotekarza szkolnego. Do wspólnego czytania zostały zaproszone panie z klas najmłodszych (kl. I-III), które przeniosły swych wychowanków w świat literatury dziecięcej. W tym roku wykorzystaliśmy do nawyku codziennego czytania przygody Gangu Słodziaków. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym na narysowanie własnej historii o dalszych przygodach Słodziaków.

MS

 

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 20:08
 
"Noc bibliotek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 10 czerwca 2018 19:15

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 8 czerwca 2018 roku uczennice naszej szkoły: Kinga Konopko, Kamila Łęgowska i Sandra Romanowska wzięły udział w akcji „Noc bibliotek”. Hasło tegorocznej, IV już akcji brzmi „RzeczpospoCzyta” z racji wyjątkowej – setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczennice wzięły udział w grze miejskiej, podczas której rozwiązywały różnorodne zadania dotyczące historii i kultury polskiej, układały wiersze o małej ojczyźnie, odgadywały tytuły polskich pieśni patriotycznych, tworzyły pomnik wolności, brały udział w grach sprawnościowych. Na zakończenie otrzymały wartościowe książki i certyfikaty uczestników akcji „Noc bibliotek”.

Organizacja wyjazdu i opiekun grupy: Agnieszka Łaskowska

 

Poprawiony: niedziela, 10 czerwca 2018 19:30
 
Spotkanie z Herbertem PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 06 czerwca 2018 18:22

Kliknij by zobaczyć galerię

… Dom jest sześcianem dzieciństwa

Dom jest kostką wzruszenia …


Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali i zaprezentowali uczniom klas V-VII i II gimnazjum montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Spotkanie z Herbertem”. Przedstawili sylwetkę poety, jego dzieciństwo, młodość, życie dorosłe i twórczość. Całość uzupełniona była prezentacją multimedialną. Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Spotkanie odbyło się 6 czerwca 2018 r. w bibliotece szkolnej.

Organizacja: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

*Zbigniew Herbert (1924-1998) – polski poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autor słuchowisk; kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof. Laureat ponad 20. nagród literackich. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków.

AM

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 18:38
 
"Twórcy Niepodległej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 25 maja 2018 17:29

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w zajęciach bibliotecznych „Twórcy Niepodległej”. Odbyły się one w piątek, 25 maja 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Olecku, a prowadziła je pani Jolanta Kozikowska. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat trudnej drogi do odzyskania suwerenności oraz pogłębili wiadomości na temat ważnych postaci politycznych tamtego czasu, którzy na kartach naszej historii zapisali się wielkimi literami. Mowa o Józefie Piłsudskim, Ignacym Janie Paderewskim, Romanie Dmowskim, Wojciechu Korfantym, Ignacym Daszyńskim. Następnie uczniowie obejrzeli wystawę „Twórcy Niepodległej” i zaprojektowali w dwóch grupach plakaty poświęcone świętu 11 listopada. Pragniemy serdecznie podziękować pani Jolancie Kozikowskiej za wspaniały wykład i ciekawe informacje o twórcach niepodległej Polski.

Organizacja wyjazdu: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

 

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 17:51
 
Mazurzy wobec odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 23 maja 2018 19:58

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Uczennice naszej szkoły: Karolina Balewska, Aleksandra Sienkiewicz, Julia Domańska, Sandra Romanowska i Kinga Konopko uczestniczyły w spotkaniu na temat „Mazurzy wobec odzyskania niepodległości przez Polskę”, prowadzonym przez prof. Zbigniewa Chojnowskiego.

Zbigniew Chojnowski jest wykładowcą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, badaczem literatury Warmii i Mazur, poetą. Dzięki prelekcji uczennice poznały dzieje Mazurów, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1914-1920 oraz postawy wobec zmian politycznych na mapie Europy po zakończeniu I wojny światowej i odradzającego się po 123 latach niewoli państwa polskiego. Nie zabrakło nawiązania do twórczości poetów mazurskich: Michała Kajki czy Edwarda Małłka. Przed wykładem dziewczęta obejrzały wystawę prac młodych artystów, wśród których znalazła się praca naszej uczennicy - Aleksandry Sienkiewicz.

Spotkanie odbyło się w Oleckiej Izbie Historycznej w dniu 23.05.2018 r.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Marzanna Sienkiewicz

AM

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 20:36
 
Konkurs recytatorski "Jesień w poezji" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 22 listopada 2017 19:00

Kliknij by zobaczyć galerię

22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się V Regionalny Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji” (byliśmy jego organizatorem). Celem konkursu było propagowanie poezji wśród dzieci. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas II i III szkół podstawowych z Olecka, Gąsek, Wieliczek, Babek Oleckich i  Judzik. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych recytatorów. I miejsce zajął Igor Milewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Na drugim miejscu uplasowali się: Emanuel Gajda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku i Zofia Reczko ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. III miejsce przypadło Mai Fiedorowicz, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej w Judzikach otrzymała Amelia Bernecka  ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejny konkurs za rok.

Organizacja konkursu: Małgorzata Skrocka, Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

MS

Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 19:52
 
Eliminacje do konkursu recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 13 listopada 2017 18:08

Kliknij by zobaczyć galerię

13 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do V Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas II i III szkół podstawowych „Jesień w poezji”. Do eliminacji przystąpiło 4 uczniów z klasy III (Kamil Korotko, Patrycja Zagacka, Gabriel Pol i Maja Wierżyńska). Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a szkołę w konkursie, w dniu 22.11.2017 r. reprezentować będzie Maja Wierżyńska. Szkolne eliminacje przeprowadziły: Urszula Grzybowska – wychowawca i Marzanna Sienkiewicz – bibliotekarz szkolny.

MS

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 18:20
 
Biblioteka na mnie czeka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 01 listopada 2017 13:59

Kliknij by zobaczyć galerię

31.10.2017 r. uczniowie klasy zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, omówiono zagadnienia związane z książką, jej poszanowaniem, wyposażeniem i wystrojem biblioteki, układem książek i czasopism dla dzieci. Uczniowie przyjęli zasady panujące w bibliotece i zostali pasowani na czytelnika. Dla każdego ucznia została założona karta czytelnika. Dzieci wysłuchały również bajki o mróweczce, która też była uczniem klasy pierwszej. W podziękowaniu za wizytę uczniowie otrzymali drobne upominki.

Bibliotekarz szkolny – Marzanna Sienkiewicz

MS

Poprawiony: środa, 01 listopada 2017 14:14
 
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 10 października 2017 20:31

Kliknij by zobaczyć galerię

Z okazji XVII Dnia Papieskiego, w kościele w Judzikach w dniu 8.10.2017 r. i w naszej szkole – 9.10.2017 r. odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Marzanny Sienkiewicz. Tegoroczne hasło – Idźmy naprzód z nadzieją, stanowi zaproszenie do głębi nauczania Papieża Polaka. Papież wiele razy podkreślał, że nie może zabraknąć w dzisiejszych czasach posługi nadziei. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny "papież w oczach dziecka".

AM

Poprawiony: wtorek, 10 października 2017 20:46
 
Lekcja biblioteczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 27 września 2017 18:32

W środę, 27 września 2017 r. uczniowie klasy IV na lekcji języka polskiego odwiedzili bibliotekę szkolną.  Przypomnieli regulamin biblioteczny, poznali zawartość księgozbioru podręcznego. Omówili także budowę książki i obejrzeli prezentację multimedialną. Po lekturze wiersza pt. „W bibliotece” rozmawiali o niezwykłym świecie opisanym w książkach. Zajęcia prowadziła Marzanna Sienkiewicz.

Poprawiony: środa, 27 września 2017 18:41
 
Porządeczek i Bałaganik PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 16 marca 2017 17:59

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

16 marca 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne zajęcia z bajkoterapii. Łącznicy biblioteczni (Miłosz Sienkiewicz, Oliwia Kotowska, Róża Pałka) zaprosili tym razem dużych i małych do wysłuchania bajki pt.: ”Porządeczek i Bałaganiak”. Po wysłuchaniu bajki każdy uczestnik dostał do wykonania zadanie (np. rozwiązanie krzyżówki, wyszukanie różnic w ilustracjach itp.). Każda praca została nagrodzona cukiereczkiem i zakładką do książki.

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 18:11
Więcej…
 
Z wizytą w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 07 marca 2017 21:32

7 marca 2017 r. do biblioteki szkolnej zawitali uczniowie klasy pierwszej, którzy zostali włączeni do grona czytelników.

Więcej…
 
"Łamańce językowe" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 05 marca 2017 15:39

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

3.03.2017 r. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tygodniowa akcja biblioteczna "Łamańce językowe". Chętni uczniowie losowali trudne teksty i po głośnym, poprawnym ich odczytaniu otrzymywali w nagrodę w postaci słodyczy.

Oto przykładowy łamaniec:

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie,
W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ,
Czcza szczypawka czka w Szczecinie,
Chrząszcza szczudłem przechrzcił wąż,
Strząsa skrzydła z dżdżu,
A trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie,
Straszny wszczyna szum…

MS

Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 15:52
 
Najaktywniejsi czytelnicy w I semestrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 05 marca 2017 15:37

W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 najaktywniejszymi czytelnikami zostali:

1) Krystian Krotoszyński - kl. II SP

2) Wojciech Korotko - kl. III SP

3) Karolina Balewska - kl. V SP

4) Aleksandra Sienkiewicz - kl. I G

5) Sandra Romanowska - kl. II G

MS

Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 15:39
 
Bohaterowie naszych lektur PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 20:09

alt

 

21.12.2016 r. W konkursie plastycznym "Bohaterowie naszych lektur" wyróżniono prace następujących uczniów: Aleksandry Sienkiewicz, Wojciecha Korotko, Oliwiera Grabowskiego, Magdaleny Borkowskiej i Zuzanny Pęcak.

MS

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2017 20:15
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2