Pomoc psychologiczno- pedagogiczna
Zebranie z rodzicami uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 15 września 2016 18:37

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 15.09.2016 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami uczniów. Dyrektor szkoły, Beata Prześniak zapoznała rodziców z Planem pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017, natomiast pedagog szkolny – Justyna Adamczyk przestawiła formy obejmowania uczniów pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Po części ogólnej rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

AM

 

Poprawiony: czwartek, 15 września 2016 18:46
 
Psycholog szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 13 listopada 2015 17:48

Godziny pracy psychologa szkolnego:

Wtorek – 8:00-11:30

Środa – 8:00-11:30

Czwartek – 8:30 – 11:30

Pokój nr 1

Wychowanie dziecka to jedne z trudniejszych wyzwań, jakiemu stawimy czoła w życiu.

Porady psychologa ułatwią zrozumienie pewnych zachowań dzieci, pomogą w ewentualnych trudnościach w komunikacji oraz w poradzeniu sobie z podniesieniem motywacji szkolnej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. Zdarza się nierzadko, że rezolutny i dojrzały emocjonalnie 7-latek doskonale sobie poradzi z nowym wyzwaniem, a dla niesamodzielnego 9-latka będzie to trudne, choć niejednokrotne potrzebne doświadczenie.

Psycholog to często ostatnia deska ratunku dla rodziców, dla których postawa dziecka stała się niezrozumiała i trudna.

Serdecznie zapraszam

Maciej Labuda

 

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2015 22:24
 
Zebranie z rodzicami uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 31 października 2015 22:25

29 października 2015 r. odbyło się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas. W pierwszej części spotkania głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o roli rodziców we współpracy ze szkołą. Zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum są objęte ocenianiem kształtującym, którego skuteczność jest w dużej mierze warunkowana współpracą rodziców i szkoły. Następnie psycholog szkolny, Maciej Labuda wygłosił prelekcję na temat: „Współpraca szkoły z rodzicami, a osiągane efekty dydaktyczno– wychowawcze”. Podkreślił on, że współpraca rodziców i szkoły jest niezbędna w zapewnieniu dziecku prawidłowego rozwoju oraz, że dom i placówka oświatowa ponoszą za to instytucjonalną odpowiedzialność. Przypomniał także, jaki jest status rodzica w aktach prawnych, z których wynikają prawa i obowiązki rodzicielskie. Partnerstwo szkoły i rodziców, a także rzetelna wymiana informacji przyczyniają się do lepszej atmosfery w szkole, na której zależy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Następnie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.

 

Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 17:47