Projekty unijne
Wyjazd studyjny do Olsztyna PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 19:39

 

Kliknij by zobaczyć galerię

52. uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach i Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich wzięło udział w wyjeździe studyjnym do Olsztyna w ramach wspólnej realizacji projektu „W przyszłość bez barier”. Wyjazd odbył się 18 czerwca 2018 r. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Planetarium – projekcja dydaktyczna na temat: „Grawitacja – siła rządząca wszechświatem”, oglądając obiekty bliskiego i dalekiego wszechświata, „wędrowali” pośród planet, gwiazd i galaktyk. Z kolei w Obserwatorium Astronomicznym obserwowali Słońce przez lunety i teleskop Coude Refraktor (obiektyw soczewkowy). Poznali budowę zegara Shortta, trikwetrum (dawny przyrząd do pomiaru odległości ciał niebieskich), kwadranta (dawny przyrząd do wyznaczania położenia gwiazd) i astrolabium (pomiarowy przyrząd astronomiczny używany w nawigacji do początku XVIII w.); widzieli grunt księżycowy; przebywali także w pracowni promieniowania kosmicznego. Natomiast w Parku Trampolin, gdzie oprócz spełnienia marzeń o lataniu, uczestnicy projektu przekonali się o sile oddziaływania grawitacyjnego (magia masy) między Ziemią a człowiekiem.

Opiekunowie podczas wyjazdu: Beata Prześniak, Andrzej Malinowski, Beata Kwiatkowska, Barbara Możejewska-Warejko

AM

 

 

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 21:33
 
Aktywność i kreatywność dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 08 czerwca 2018 20:59

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 7.06.2018 r. odbyły się warsztaty wspierające dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów uczestniczących w projekcie „W przyszłość bez barier” pn. „dzieciaki w akcji, czyli o aktywności i kreatywności dziecka raz jeszcze”. W warsztatach wzięli udział rodzice ze Szkoły Podstawowej w Judzikach i Babkach Oleckich. Zajęcia prowadziła pani Marzanna Krajewska.

AM

 

Poprawiony: piątek, 08 czerwca 2018 21:15
 
Energia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 19:31

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W okresie od 11.04.2018 r. do 30.05.2018 r. II grupa SP realizowała ostatni projekt matematyczno-przyrodniczy w ramach projektu „W przyszłość bez barier”. Uczniowie realizowali projekt edukacyjny pod nazwą „Energia”.

Wyszukiwaliśmy informacje, w jaki sposób można otrzymać energię, a następnie  próbowaliśmy otrzymać energię elektryczną wykorzystując wodę, wiatr i alkohol. Energia słoneczna uruchomiła wiatraczki chłodzące nas w upał i pozwoliła rozpalić ogień przy pomocy lupy. Energia elektryczna to coś, bez czego nie wyobrażamy sobie życia, dlatego poznaliśmy zasady konstrukcji obwodów elektrycznych i bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi. Energia to także pożywienie. Poznaliśmy budowę układu pokarmowego człowieka i zasady zdrowego odżywiania. Na koniec przyrządziliśmy coś bardzo energetycznego – gofry z bitą śmietaną i owocami.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko.

MK

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 19:46
 
Ach, ta geometria ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 19:06

 

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Trzecim projektem matematyczno-przyrodniczym w I grupie SP był projekt edukacyjny pn. „Ach, ta geometria”. Uczniowie: Wiktoria Pazdyga, Nikodem Walkowiak, Sebastian Wierżyński i Marek Zaniewski poznawali różnego rodzaju bryły matematyczne, tworzyli je z różnych, dostępnych materiałów. Zastanawiali się także, czy z wielokątów foremnych i innych figur geometrycznych możemy coś zbudować. Dowiedzieli się na czym polega parkietaż. Wykonywali obliczenia.

Projekt był realizowany od 11.04. do 30.05.2018 r. w ramach projektu „W przyszłość bez barier”.

Prowadzący zajęcia: Marietta Protasiewicz

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 19:19
 
Kto tak naprawdę mieszka w lesie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 17:18

Kliknij by zobaczyć galerię

W okresie od 11.04.2018 r. do 30.05.2018 r. II grupa GIM realizowała projekt edukacyjny pod nazwą „Kto tak naprawdę mieszka w lesie?” w ramach projektu „W przyszłość bez barier”. Uczniowie nabyli i pogłębili wiedzę o zwierzętach, których siedliskiem jest las oraz umiejętności obserwacji zwierząt, szacowania ich wielkości i wykonywania pomiarów tropów. Odbyły się dwa zajęcia terenowe w lesie i w siedzibie Nadleśnictwa Olecko (ścieżka edukacyjna „Leśny zakątek”). Uczniowie wykonali także budkę lęgową dla ptaków i sztuczne mrowisko.

Prowadzący zajęcia: Andrzej Malinowski

AM

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 17:41
 
Więcej artykułów…