Zaprogramuj przyszłość
Robotyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 28 września 2018 20:09

 

Kliknij by zobaczyć galerię

28.09.2018 r. odbyły się zajęcia warsztatowe z uczniami klasy I w ramach projektu "Zaprogramuj Przyszłość". Uczniowie konstruowali roboty i wprawiali je w ruch. Robotyka to nowatorska forma edukacji dla dzieci.

Zajęcia zorganizowała Urszula Grzybowska.

UG

 

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 20:32
 
Kodowanie w klasie I PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 13 września 2018 19:20

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5 września 2018 r. klasa I rozpoczęła zajęcia w ramach projektu "Zaprogramuj Przyszłość". Zajęcia uczą pierwszoklasistów podstaw programowania, kodowania oraz rozwijania umiejętności cyfrowych w praktyce. Dzieci budowały obrazy na macie do kodowania oraz korzystały z aplikacji zawartych w tabletach. Przed nimi zajęcia z robotami. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Prowadząca: Urszula Grzybowska

 

Poprawiony: czwartek, 13 września 2018 19:39
 
Wizyta naszych uczniów w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 12 czerwca 2018 17:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

11 czerwca 2018 r. przedstawiciele uczniów klas I-III, biorących udział w projekcie „Zaprogramuj przyszłość” byli gośćmi Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Projekt ten współfinansowany był z Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa, Fundacji Orange, Mistrzów Kodowania i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Po uroczystym przywitaniu przez organizatorów: pana Ministra Cyfryzacji - Marka Zagórskiego, panią dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Wandę Buk oraz panią Iwonę Brzózkę-Złotnicką – prezesa Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Reprezentanci szkół przedstawili swoje prezentacje.

O naszej szkole mówiła pani dyrektor, Beata Prześniak. Przedstawiła korzyści, jakie dla szkoły przyniósł projekt w postaci zdobycia dodatkowych kwalifikacji przez nauczycieli i umiejętności przez uczniów, opieki trenera przez cały czas trwania projektu, pomocy dydaktycznych w postaci: tabletów, robotów, maty kodującej, programów i scenariuszy. W trakcie warsztatów uczniowie mogli pochwalić się praktycznymi umiejętnościami zdobytymi podczas realizacji projektu. Cieszyli się z wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych szkół, wyjazdu do Olsztyna oraz możliwości przebywania w Urzędzie Marszałkowskim.

Wydarzenie to było objęte patronatem honorowym Centrum Projektów Polska Cyfrowa – instytucji podlegającej Ministerstwu Cyfryzacji i wdrażającej programy unijne w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnej. Realizacja projektu w naszej szkole została zakończona, ale uczniowie i nauczyciele w dalszym ciągu będą pracować z wykorzystaniem otrzymanych pomocy dydaktycznych. Doświadczenie i umiejętności, które nabyli są bezcenne.

Organizacja wyjazdu: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk

JA

 

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 16:28
 
Kodowanie na macie edukacyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 18 maja 2018 18:16

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dnia 18.05.2018 roku w klasie I odbyły się ostatnie zajęcia z kodowania. Uczniowie klasy kodowali, poznawali tajniki mnożenia i grali w klasy. Wszystko to odbywało się na macie edukacyjnej. Klasa I czeka teraz na nagrodę; wspólnie z innymi dziećmi biorącymi udział w projekcie „Zaprogramuj przyszłość” pojedzie 8 czerwca 2018 r. na zajęcia z robotyki do Ełku.

BR

 

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 18:31
 
Kodowanie obrazków PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 07 marca 2018 18:02

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5 marca 2018 r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach z kodowania. Tym razem wykonywali zadania na macie edukacyjnej związane z kodowaniem obrazków. Według własnej inicjatywy każdy uczeń zakodował dowolny obraz. Oprócz tego uczniowie pracowali w aplikacji Stratch Junior programując ruch postaci. Prowadząca zajęcia: Małgorzata Skrocka

MS

 

Poprawiony: środa, 07 marca 2018 18:17
 
Zakodowane rysunki PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 marca 2018 18:44

 

Kliknij by zobaczyć galerię

2 marca 2018 r. odbyły się kolejne zajęcia z kodowania. Tym razem uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią, Beatą Roszkowską pracowali w programie „Generator kodowania”, który umożliwia tworzenie zakodowanych rysunków w komputerze.

BR

 

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 19:08
 
Sudoku obrazkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 20 lutego 2018 20:32

Kliknij by zobaczyć galerię

Dnia 20 lutego 2018 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu unijnego „Zaprogramuj Przyszłość”. Pani Beata Roszkowska wspólnie z klasą I na macie edukacyjnej układała sudoku obrazkowe. Zajęcia te rozwijały umiejętność planowania, myślenia przestrzennego i uczyły zgodnej współpracy w grupie. Wszyscy się świetnie bawili.

BR

 

 

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 20:44
 
Zaprogramuj przyszłość - kodowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 lutego 2018 18:45

Kliknij by zobaczyć galerię

Podczas ferii zimowych uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach związanych z kodowaniem. Panie Justyna Adamczyk i Małgorzata Skrocka wprowadzały dzieci w świat programowania poprzez zabawy. Dzieci uczyły się umieszczać symbole na osi współrzędnych, budowały obrazy na macie do kodowania oraz korzystały z aplikacji do kodowania zawartych w tabletach. Zajęcia sprawiały dzieciom wiele radości i rozbudzały ich zainteresowania oraz procesy logicznego myślenia.

MS

Poprawiony: wtorek, 06 lutego 2018 18:59
 
Zaprogramuj przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 18 stycznia 2018 21:26

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 18 stycznia 2018 r., w  naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Mistrzowie Kodowania – Zaprogramuj przyszłość”. Zajęcia uczą uczniów klas I-III szkół podstawowych podstaw programowania, kodowania oraz rozwijania umiejętności cyfrowych w praktyce. Do prowadzenia zajęć zostały przeszkolone nauczycielki: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka i Urszula Grzybowska.

Dzisiejsze zajęcia prowadziły: Urszula Grzybowska i Beata Roszkowska.

BR

Poprawiony: czwartek, 18 stycznia 2018 21:41