Projekt edukacyjny Emocja

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
I moduł „Emocji” zrealizowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 14 października 2020 18:17

 

Kliknij by zobaczyć galerię

13.10.2020 r. Miło mi poinformować, że uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Judzikach zrealizowali I Moduł - Kreatywność w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Bardzo dziękujemy pomysłodawczyniom, które stworzyły fantastyczny projekt, o którym dzieci rozmawiają na przerwach. Uczniowie klas IV i V niesamowicie zaangażowali się w zaproponowane ćwiczenia znajdujące się w Module I. Zajęcia rozpoczęliśmy od namalowania siebie oraz zaznaczenia samopoczucia na Emocjometrze. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „The Dot”. Dzieci doszły do wniosku, że każda kropka, która została wykonana przez główną bohaterkę filmu może symbolizować każdego z nich. Puentą rozmowy o filmie stała się myśl, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy i ważny. Kolejnym zadaniem, które uczniowie wykonali to tzw. burza mózgów. Uczniowie zapisywali hasła kojarzące się im z wyrazem KREATYWNOŚĆ. W nawiązaniu do wcześniejszego ćwiczenia, dzieci wykonały samodzielnie grę memo, tworząc takie same rysunki na 2 kartonikach. Ostatnim zadaniem było stworzenie najpiękniejszej kropki, która za pomocą programu Quiver ożywała na naszych oczach. Wrażenia były fantastyczne.

Serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie. Dzieci już pytają, kiedy będzie realizowany kolejny moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”.

Karolina Rzodkiewicz

 

Poprawiony: środa, 14 października 2020 18:43
 
Projekt edukacyjny „Emocja” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 września 2020 22:02

Drodzy Państwo,

miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas IV i V będą brali udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja”, który wspiera rozwój emocjonalny  i  społeczny dzieci oraz młodzieży. Jak piszą autorki projektu Marzena Dziadkowiec i Krystyna  Grzegrzółka: „głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę. Dlatego aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności, powstał nasz projekt. Projektem zostaną objęci uczniowie w wieku od 3 do 17 lat”.

Strona projektu www: https://emocja.org

Czeka nas wspaniała zabawa.