Udział w konkursie
środa, 02 grudnia 2020 18:31

 

Kliknij by zobaczyć galerię

2 grudnia 2020 r., podczas nauczania zdalnego klasa III wzięła udział w konkursie „Mleczna magia świąt”. Udział w konkursie polegał na przygotowaniu mlecznego napisu na świątecznej bombce choinkowej. Forma pracy była dowolna, nawiązywała do mleka i produktów mleczarskich oraz prezentowała dlaczego powinniśmy spożywać mleko i produkty mleczarskie w ciągu dnia i jaką rolę odgrywają w codziennej diecie ucznia.

Opiekun: Grzybowska Urszula

 

 
Prośba o karmę dla zwierząt
wtorek, 01 grudnia 2020 11:04

Co roku mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie w naszych działaniach na rzecz potrzebujących. W tym roku naszej pomocy potrzebują najwierniejsi przyjaciele człowieka i to do nich skierowana będzie nasza pomoc. Pomóżmy przetrwać im zimę. W dniach od 3.12.2020 r. do 18.12.2020 r. Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Judzikach będzie prowadziło zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt będących pod opieką Stowarzyszenia „Cztery Łapy”.

Zbierane będą:
- karma dla psów i kotów;
- koce, ręczniki;
- zabawki, akcesoria dla psów i kotów.
Przyniesione dary można zostawić w korytarzu przy wejściu do szkoły.

 
Ogłoszenie
piątek, 27 listopada 2020 16:28

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Judzikach jest dla Was cały czas otwarta. Ze względu na okres pandemii Covid-19 istnieją pewne ograniczenia.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej w celu wypożyczania książek:

- w poniedziałki, od godziny 7.30 do godz. 12.30  i w środy, od godz. 7.30 do godz. 11.30.

Można również skorzystać stacjonarnie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej:

- w poniedziałki, od godziny 9.00 do godz. 12.00 i we wtorki, od godz. 9.00 do godz. 11.00.

Zapraszamy także do udziału w spotkaniach online z książką:

1. ,,Poczytaj mi... " - w poniedziałki i we wtorki od godziny 18.00,

2. ,,Co w książce piszczy” - we wtorki od godziny 19.00.

 
Dzień Pluszowego Misia
środa, 25 listopada 2020 18:20

 

Kliknij by zobaczyć galerię

25.11.2020 r. dzieci w zespole wychowania przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia … Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

AM

 

 
TEG 2020 zdalnie – Dzień piąty
piątek, 20 listopada 2020 17:35

 

Kliknij by zobaczyć galerię

20 listopada 2020 r. uczniowie klasy VII na zajęciach z języka polskiego w ramach podsumowania Tygodnia Edukacji Globalnej rozwiązywali quiz dotyczący zagadnień związanych z Edukacją Globalną. Pytania dotyczyły Celów Zrównoważonego Rozwoju, różnic pomiędzy krajami rozwiniętymi a rozwijającymi się, przestrzeganiem praw człowieka, wiedzy o organizacjach międzynarodowych. Zajęcia prowadziła Agnieszka Łaskowska.

Podczas zajęć w zdalnej grupie „Edukacja Globalna” uczniowie podawali konkretne przykłady zachowań ekologicznych i ich skutków podczas pandemii – przebywania przez dłuższy czas w pomieszczeniu, ucząc się i pracując zdalnie. I jednocześnie zastanawiali się, co trzeba zrobić, żeby świat uczynić lepszym. Poznali też Radio-Świat-online, słuchając najnowszych wiadomości i muzyki ze wszystkich kontynentów i zakątków świata (poznawanie krajów i kultur). Na zakończenie spotkania uczestnicy grupy zapoznali się z prezentacją multimedialną „Czy one muszą wyginąć?” (zagadnienie dotyczące 14 i 15 Celu Zrównoważonego Rozwoju). W ciągu ostatnich 50 lat człowiek swoją działalnością doprowadził do sytuacji, w której populacja dzikich zwierząt na Ziemi zmniejszyła się o 58%. Ludzie nie tylko polują na zwierzęta, ale także niszczą ich siedliska, wycinając lasy. Do tego wzrost CO2 w atmosferze doprowadza do katastrofalnych w skutkach zmian klimatycznych, które zaburzają równowagę środowiskową i pociągają za sobą całe populacje różnych gatunków zwierząt. Wkrótce może wyginąć np. pingwin równikowy czy morświn kalifornijski (obecnie jego populacja liczy 30 osobników). Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

Z kolei tematem zajęć na godzinie z wychowawcą w klasie VIII były „Podstawowe czynniki funkcjonowania człowieka”. Uczniowie zapoznali się z Piramidą potrzeb, czyli prawdziwymi życiowymi potrzebami – praktycznym podejściem do tej kwestii. Wysłuchali piosenek („Nasz świat”) , w których zawarte są potrzeby współczesnych ludzi i ocena współczesnego świata. Wykonywali również plakaty związane z CZR. Prowadząca zajęcia, Marzenna Grodzicka zachęciła uczniów od obejrzenia filmu „Uczyńmy świat lepszym” w języku angielskim i wypowiedzi na jego temat: … Gdy wynagrodzenie, które rolnicy otrzymują za ciężką pracę jest ledwie wystarczające, gdy zmiany klimatu zagrażają przyszłości upraw kawy, drobni rolnicy w sposób szczególny odczuwają ciężar nierównego rozkładu sił w handlu. W filmie poznasz ludzi, którzy doświadczają tego na własnej skórze. W 2015 r. światowa społeczność uzgodniła 17 globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Czy te postanowienia wpłynęły na życie mieszkańców wsi z krajów Globalnego Południa? Z jakimi wyzwaniami mierzą się ludzie, bez których nie moglibyśmy cieszyć się smakiem kawy, herbaty czy czekolady? Czy jest nadzieja na ich lepszą przyszłość?

AM

 

 

 

 
TEG 2020 zdalnie – Dzień czwarty
czwartek, 19 listopada 2020 18:10

 

19 listopada 2020 r. na zajęciach wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII poruszane były zagadnienia dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju i problemów współczesnego świata. Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 zawierająca Cele ZR została przyjęta przez państwa członkowskie ONZ w 2015 r. Określa ona 17 celów oraz związanych z nimi 169 zadań, które mają być osiągnięte przez świat do 2030 r. Dotyczą one osiągnięć w pięciu obszarach: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój i partnerstwo. W kwestii problemów współczesnego świata – łatwo było je określić i nazwać przez uczniów np.: zmiany klimatyczne, konflikty zbrojne, konflikty religijne, bieda, korupcja, brak bezpieczeństwa i dobrobytu. Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

AM

 

 
TEG 2020 zdalnie – Dzień trzeci
środa, 18 listopada 2020 16:45

 

Kliknij by zobaczyć galerię

18 listopada 2020 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego uczestniczyły w kolejnych stacjonarnych zajęciach Tygodnia Edukacji Globalnej, które były kontynuacją wczorajszego spotkania. Dzisiejszym tematem zajęć były „Dzieci – Twarze świata”. Przedszkolaki kolorowały rysunki przedstawiające dzieci z różnych krajów, układały z puzzli mapę świata oraz słuchały afrykańskich bajek. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

Uczestnicy zdalnej grupy „Edukacja Globalna” zajmowali się zagadnieniem odnawialnych źródeł energii – rozwiązywali dwa testy (quizy) online. Ponadto dyskutowany był problem wszechobecnego plastiku – pod hasłem „Plastik jest wszędzie”. I rzeczywiście mikrocząsteczki plastiku są w deszczu, w żywności, w ubraniach, w wodzie … I sam plastik też jest wszędzie np. zabawki z plastiku, opakowania, długopisy, szczoteczki do zębów, piłki, guziki. Wszyscy zjadamy plastik. To nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

Z kolei uczniowie klasy piątej na zajęciach z języka polskiego omawiali zagadnienie tolerancji, które wpisuje się w Cele Zrównoważonego Rozwoju (Cel 5 i 10). Uczniowie zapoznali się z infografiką dotyczącą celów, obejrzeli prezentację multimedialną i filmy o tolerancji przygotowane przez Karolinę Rzodkiewicz. Każdy z uczniów mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując quiz dotyczący omawianych zagadnień. Następnie uczniowie stworzyli na zajęciach chmurę wyrazową związaną z pojęciem „tolerancja”. Na koniec wszyscy wysłuchali optymistycznej piosenki pt. „Każdy jest inny”. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia przygotowały i prowadziły: Agnieszka Łaskowska i Karolina Rzodkiewicz.

Natomiast w klasie VIII odbyły się zajęcia na temat wytwarzania energii elektrycznej. Uczniowie dowiedzieli się, co jest w Polsce i Unii Europejskiej głównym źródłem energii oraz jaki procent stanowią OZE (odnawialne źródła energii) i jak z nich korzystano w latach 2016-2019. Uczestnicy zajęć obejrzeli również filmy związane z tym tematem („Skąd ten prąd?”, „OZE”) i wypełniali karty pracy. Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko.

Uczniowie  klasy VII podczas zajęć z chemii o „Zanieczyszczeniu powietrza" – obliczali swój ślad węglowy („Jaki świat zostawię”) – Cele: 3, 7 i 13 Zrównoważonego Rozwoju oraz projektowali plakat zachęcający do działań zmniejszających ilość gazów cieplarnianych. Ślad węglowy to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez daną osobę, organizację, wydarzenie lub produkt. Na przykład ślad węglowy organizacji obejmuje emisje spowodowane przez wszystkie jej działania, wliczając w to zużycie energii przez wykorzystane przez nią budynki i środki transportu. Są miejsca na świecie, w których litr wody ma wartość złota i są domy, w których czystą wodę spuszcza się do kanalizacji, nie myśląc o dalszych konsekwencjach, także dla całej planety. Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko.

AM

 

 
TEG 2020 zdalnie – Dzień drugi
wtorek, 17 listopada 2020 17:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17 listopada 2020 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego uczestniczyły w stacjonarnych zajęciach edukacji globalnej. Ich tematem były Dzieci Globu. Przedszkolaki poznały najmniejszych mieszkańców naszej Ziemi - dzieci, ich zajęcia w różnych zakątkach świata i stroje. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

Natomiast uczestnicy zdalnej grupy „Edukacja Globalna” zajmowali się dzisiaj zagadnieniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Mimo że temat ten jest na ogół znany, to jednak trzeba o nim mówić i podejmować działania, których efektem będzie korzystanie przez nas - w naszych gospodarstwach ze źródeł energii odnawialnej, czyli m.in. energii pochodzącej ze Słońca, wody, ciepła wnętrza Ziemi. Odnawialne źródła energii zaspokajały w 2018 r. 20% zapotrzebowania ludzkości na energię. Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

AM

 

 
TEG 2020 zdalnie – Dzień pierwszy
poniedziałek, 16 listopada 2020 19:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

16 listopada 2020 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2020 dwudziestu uczniów (od klasy IV do VIII), którzy znaleźli się w nowo utworzonej grupie „Edukacja Globalna” – na gmailu (classroom) uczestniczyło w zdalnej prelekcji na temat: „Butelki PET i opakowania plastikowe w kontakcie z żywnością”.

W codziennym życiu tak często korzystamy z produktów wykonanych z plastiku, że większość z nas przestała w ogóle zwracać na niego uwagę. A powinniśmy, szczególnie w wypadku opakowań do przechowywania żywności. Zobacz czemu należy interesować się tematem PET i dlaczego butelka butelce nierówna… Tak zachęcił Andrzej Malinowski, prowadzący zajęcia do udziału w ciekawym spotkaniu. Uczniowie obejrzeli prezentację związaną z omawianym zagadnieniem, poznali oznakowania na butelkach plastikowych i innych opakowaniach; ponadto dowiedzieli się, jak i w co pakować oraz przechowywać żywność i napoje. Bezpiecznymi dla zdrowia są opakowania z numerami: 2, 4 i 5.

Z kolei uczniowie klasy III zajmowali się wraz ze swoją wychowaczynią, Urszulą Grzybowską problematyką wody – Przygody Wody, Wodnisia Modnisia. Po obejrzeniu filmu uczniowie wiedzieli już, czym jest słodka woda dla ludzi i ile jej jest na świecie; wskazywali też produkty spożywcze, do produkcji których zużywa się najmniej wody.

Natomiast uczniowie klasy IV, pod kierunkiem Agnieszki Łaskowskiej próbowali swoich sił w plakacie ekologicznym „To nasz świat! Uczyńmy go lepszym!”. Na plakacie koniecznie musiało być drzewo z liśćmi, na których zapisywane były pomysły na to, jak uczynić świat lepszym w zakresie poprawy relacji międzyludzkich, troski o zdrowie, walki z ubóstwem oraz poprawy edukacji.

Uczniowie klasy VII zastanawiali się nad tym - „Czym jest dla mnie wolność?”. W związku z tym przypomnieli wiadomości na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz obejrzeli film „Ghana – mali niewolnicy”. Do końca tygodnia uczniowie wykonają notatki wizualne dotyczące wolności. Zajęcia prowadziła Agnieszka Łaskowska.

AM

 

 
Tydzień Edukacji Globalnej zdalnie
sobota, 14 listopada 2020 14:47

 

W dniach 16-20 listopada 2020 r. będzie się odbywać Tydzień Edukacji Globalnej – w naszej szkole w zespole wychowania przedszkolnego – stacjonarnie, w klasach I-VIII zdalnie. Będą to m.in. pogadanki, prelekcje, prezentacje, konkursy, quizy na temat edukacji globalnej, w tym roku pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”. W naszej szkole już od 6 lat uczniowie i nauczyciele zajmują się tematyką edukacji globalnej.

*Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Przez współzależności rozumiemy wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych.

*Edukacja globalna kładzie szczególny nacisk na: tłumaczenie przyczyn i konsekwencji zjawisk; ukazywanie wpływu jednostki na globalne procesy i wpływu globalnych procesów na jednostkę; przełamywanie istniejących stereotypów i uprzedzeń; przedstawianie perspektywy Globalnego Południa; kształtowanie krytycznego myślenia i zmianę postaw.

*Do aktualnych wyzwań globalnych zaliczyć można: zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie; poprawa jakości życia w krajach Globalnego Południa; zapewnienie zrównoważonego rozwoju; budowanie partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy bogatymi krajami Globalnej Północy i biednymi Globalnego Południa.

AM

 

 
Narodowe Święto Niepodległości
wtorek, 10 listopada 2020 18:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

10 listopada 2020 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego obchodziły 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie, poznały Animowaną Historię Polski i dowiedziały się o powstaniu polskich symboli narodowych.

AM

 

 
Nauka zdalna od 9 do 29 listopada 2020 r.
czwartek, 05 listopada 2020 19:13

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

informuję, że uczniowie klas IV-VIII kontynuują naukę zdalną do 29 listopada 2020 r. oraz, że uczniowie klasy I-III przechodzą od 9 listopada do 29 listopada 2020 r. na naukę zdalną. Zespół Wychowania Przedszkolnego uczy się nadal w szkole stacjonarnie.

Proszę Państwa,

wszyscy uczniowie pracują na platformie G Suite - na classroomie, a logujemy się na nią poprzez gmaila. Jeżeli macie Państwo problemy ze sprzętem – komputerami to prosimy o zgłaszanie się do szkoły, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Numery telefonów do szkoły: 87-520-76-96 oraz 513-054-785

Beata Prześniak

Dyrektor

 

 
Poranne spotkania online
czwartek, 05 listopada 2020 19:10

Kochani Uczniowie,

wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom w czasie nauki zdalnej, uruchomiamy możliwość porannego spotkania online. W miłej atmosferze możemy porozmawiać, poczytać książki, pograć, a nawet pomilczeć.

Zapraszamy codziennie od godz. 7.55 do godz. 8.10.

Wymagane zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Karolina Rzodkiewicz

 
Weź udział w konkursach
środa, 04 listopada 2020 18:41

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Informacja:

https://www.gov.pl/web/kgpsp/ogloszenie-konkursow-kalendarzowych-2021-i-regulaminy


 
Alicja - online
wtorek, 03 listopada 2020 17:20

 

Kliknij by zobaczyć galerię

3.11.2020 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i chętni uczniowie z klas I-III i obejrzeli przedstawienie „Alicja – online”, czyli interaktywne spotkanie z bajką. Było ono doskonałą okazją do zabawy i nauki. „Alicja - online” łączy świat filmu ze światem teatru.

AM

 

 
Zdalne nauczanie w klasach IV-VIII
piątek, 23 października 2020 12:11

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej (https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne) od poniedziałku, 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Judzikach pracują zdalnie (w domu), natomiast Zespół Wychowania Przedszkolnego i klasy I-III stacjonarnie (w szkole); świetlica szkolna funkcjonować będzie normalnie, natomiast świetlica opiekuńczo-wychowawcza z elementami socjoterapii w okresie 26-30.10.2020 r. będzie zamknięta. Godziny przywozu i odwozu uczniów autokarem szkolnym pozostają bez zmian.

 

 
109. rocznica urodzin por. Kazimierza Nuszla
poniedziałek, 19 października 2020 14:58

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 19 października 2020 r. obchodziliśmy 109. rocznicę urodzin por. Kazimierza Nuszla, którego Dąb Pamięci i tablica pamiątkowa znajdują się na terenie posesji szkolnej. Uczniowie (dwuosobowe delegacje klas) upamiętnili postać porucznika poprzez zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej i zawiązanie biało-czerwonych wstążeczek na Dębie Pamięci. Dąb został uroczyście zasadzony ponad 10 lat temu, dokładnie 24 czerwca 2010 r. Dzisiaj, po raz pierwszy dokonaliśmy jego pomiarów: wysokość 482 cm, obwód pnia 25 cm.

Organizacja przedsięwzięcia: Agnieszka Łaskowska, Andrzej Malinowski

AM

Kazimierz Nuszel (urodził się w 1911 w Wilnie, zmarł w 1940 w Katyniu) - ukończył Gimnazjum im. Króla Zygmunta Augusta w Wilnie, a następnie w 1934 r. Wydział Prawa i Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Stanisława Batorego w Wilnie uzyskując tytuł magistra praw. Wraz z wybuchem II wojny światowej w 1939 r. Kazimierz Nuszel jako podporucznik został zmobilizowany i przydzielony do 70. Pułku Piechoty  w Pleszewie, skąd wyruszył na front. Trafił do sowieckiej niewoli i przebywał w obozie w Kozielsku. W kwietniu 1940 r. decyzją sowieckich władz został rozstrzelany przez NKWD, a zwłoki zakopano w miejscu zbiorowej zbrodni w lesie katyńskim w pobliżu miejscowości Katyń. Obecnie znajduje się tam Polski Cmentarz Wojenny Ofiar Katynia. Kazimierz Nuszel pośmiertnie został awansowany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej  do stopnia porucznika.

 

 

 

 
Dzień Edukacji Narodowej
wtorek, 13 października 2020 16:57

13.10.2020 r. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie i rodzice złożyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i wręczyli słodkie upominki.

Za efektywną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą pani Małgorzata Skrocka otrzymała Nagrodę Burmistrza Olecka.

Organizacja DEN w szkole: Marzenna Grodzicka

AM

 

 

 

 
Czy wiesz, jak żyje jeż? (1)
poniedziałek, 12 października 2020 17:22

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Uczniowie klasy II przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod hasłem" Czy wiesz, jak żyje jeż?' Pierwsze zajęcia (12 października 2020 r.) dotyczyły warunków życia jeża, przyzwyczajeń i zagrożeń płynących ze środowiska zewnętrznego oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy tym pożytecznym zwierzątkom. Uczniowie dowiedzieli się, że można zapracować sobie na przyjaźń ze strony jeża. Jeśli nie mamy wobec niego złych zamiarów i zachowujemy się spokojnie, możemy założyć, że zwierzak będzie wracał do naszego ogródka każdego wieczoru. Pamiętajmy jednak, że branie do ręki zwierzęcia jest dla niego ogromnym stresem. Trzymajmy się od niego z daleka, jeśli jeż zacznie fukać, prychać, warczeć lub nawet wrzeszczeć – oznacza to, że nie jest w najlepszym humorze i lepiej się do niego nie zbliżać. W ramach zajęć dzieci wykonały jeżyki z ziemniaków i wykałaczek. Teraz zdobią naszą klasę. Następne zajęcia już za miesiąc.

Małgorzata Skrocka

Kolejne informacje dotyczące projektu zamieszczane będą w zakładce: Szkoła Podstawowa klasy I-III

 

 
14 października 2020 r.
niedziela, 11 października 2020 15:21

14 października 2020 r. (środa) – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 
XX Dzień Papieski
niedziela, 11 października 2020 14:54

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Corocznie, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, organizowany jest Dzień Papieski. Jest to szczególna forma wdzięczności Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi. Biskupie zawołanie ks. Karola Wojtyły – „Totus Tuus” (Cały Twój) jest hasłem tegorocznego XX Dnia Papieskiego. W bibliotece szkolnej, 9 października 2020 r., uczniowie przedstawili sylwetkę Św. Jana Pawła II – największego autorytetu moralnego współczesnego świata. A 11 października 2020 r., w niedzielę, wprowadzili wspólnotę parafialną w obchody XX Dnia Papieskiego. Przez 26 lat swojego pontyfikatu papież Jan Paweł II uczył nas jak iść za Maryją.

Organizacja spotkań: Marzanna Sienkiewicz

MS

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 35