Olecko w legendach
wtorek, 04 czerwca 2019 18:46

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu „Szkoła wierna dziedzictwu” uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach bibliotecznych na temat „Olecko w legendach”. Poznali legendy związane z ich małą ojczyzną oraz dorobek literackich regionalnych twórców. Zajęcia odbyły się 4 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

AM

 

 
Festyn rodzinny w Lenartach
piątek, 31 maja 2019 19:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 31 maja 2019 r. na stadionie w Lenartach odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina. „Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata. I odwrotnie – dziecko jest dla rodziców największym skarbem. Spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować i spędzić kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci to okazja, aby podziękować rodzicom za dobroć, cierpliwość i serce, które tak wiele potrafi wybaczyć …” – takimi słowami rozpoczęło się spotkanie integracyjne łączące mieszkańców okolicznych miejscowości i gości. Swoją obecnością zaszczycili pan Karol Sobczak, burmistrz Olecka i pani Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza. W programie festynu odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się występy uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach – piosenki, „Taniec dżentelmenów”, „Taniec mgieł” oraz inscenizacja „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów i rodziców (reżyseria Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska). Odbył się także pokaz sztuk walki Taekwondo, pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurencje sportowe i rodzinne z nagrodami, degustacja potraw. Nie zabrakło zabawy przy muzyce i zjeżdżalni dla dzieci.

Festyn rodzinny w Lenartach obfitował w wiele atrakcji. Pogoda i humory dopisały. Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze.


Prowadzący festyn: Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko

Występujący w inscenizacji „Pani Twardowska”: Miłosz Sienkiewicz (Pan Twardowski), Wioletta Dąbrowska (Pani Twardowska), Edyta Domańska (Diabeł), Aleksandra Sienkiewicz ((Karczmarka), Ryszard Korotko, Paweł Domański, Klaudiusz Girtler(Goście w Karczmie), Alicja Balewska, Teresa Korotko (opowiadający)

Organizacja festynu: Beata Prześniak (dyrektor SP Judziki), Algiment Rutkowski (sołtys Lenart), Teresa Korotko (sołtys Judzik), Dawid Bondarenko

AM

 

 
Zaproszenie na festyn rodzinny
środa, 29 maja 2019 19:55

Zapraszamy na Festyn rodzinny - w piątek, 31 maja 2019 r., godz. 17.00 - stadion w Lenartach


 
II Rodzinny Piknik z Książką
niedziela, 26 maja 2019 19:19

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 25 maja 2019 r. odbył się II Rodzinny Piknik z Książką, który zorganizowała Miejsko–Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Dla jego uczestników zorganizowano wiele atrakcji: konkursy literackie, głośne czytanie utworów, pokaz zumby. Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego „Nowe przygody bohaterów utworów Kornela Makuszyńskiego”. I miejsce zajął Wojciech Korotko, a II Zuzanna Pęcak
z naszej szkoły.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 
Poezja i Proza Jana Pawła II
poniedziałek, 20 maja 2019 17:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 17 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji i Prozy Jana Pawła II. Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i dorobku papieża Polaka, następnie zaprezentowali swoje recytacje i muzyczne interpretacje poezji i prozy Jana Pawła II, która stanowi ważny wymiar duchowego dziedzictwa Polaków. Tradycją konkursu stało się wspólne wykonanie „Barki” przez wszystkich zgromadzonych. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Sienkiewicz, który recytował utwory; „Ewangelia” oraz „Pustynia judzka”. Uczeń otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Scena Przedszkolaka
wtorek, 14 maja 2019 20:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

14.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ZWP zaprezentowały się w XVIII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka”. Chłopcy wykonali „Taniec Dżentelmenów” do muzyki filmowej Vabank, natomiast dziewczęta przedstawiły „Taniec Kwiatów” do utworu  „Flowers"- Habanot Nechama.

BKK

 

 
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna związana z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i pracownicy zgromadzili się przed budynkiem szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która mówiła o roli i znaczeniu tego święta dla wszystkich Polaków. Z kolei uczniowie przedstawili krótki rys historyczny. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne i ustawili się tak, żeby powstała flaga państwowa w barwach bieli i czerwieni (do tego posłużyły baloniki). W dalszej części uroczystości cała społeczność szkolna przemaszerowała po osiedlu w Lenartach, rozdając kolorowe baloniki i przeszła na stadion, gdzie odbył się Bieg Konstytucji z flagą (sztafeta). Po powrocie do szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji pana Andrzeja Malinowskiego na temat konstytucji z 1791 i 1997 r.

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Dorota Miszczak

1 maja – Święto Pracy

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

AM

 

 
Wiosenna przerwa świąteczna
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:29

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18 do 23.04.2019 r. Powrót uczniów do szkoły w środę, 24 kwietnia 2019 r.

 

 
Wielkanocne malowanie jajek
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. odbyło się wielkanocne malowanie jajek. Uczestnicy spotkania poznali różne techniki tworzenia pisanek, barwienia, dekorowania i zdobienia. Malowanie jajek to nieodłączna tradycja świąt wielkanocnych.

Organizacja spotkania: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko

AM

 

 
Egzamin ósmoklasisty 2019
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 17:10

 

Uczniowie klasy VIII: Oliwia Kotowska, Małgorzata Pawłowska, Gabriela Korotko, Filip Korotko, Paweł Jasielun, Miłosz Sienkiewicz i Bartosz Piszczek piszący egzamin ósmoklasisty – od 15 do 17 kwietnia 2019 r.

AM

 

 
Wielkanocne wypieki
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:47

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. ZWP. W naszym „Kuchcikowie” eksperymentowaliśmy z przepisami na wielkanocne słodkości. Nasze mini babeczki i mazurki wyszły piękne i przepyszne. Od tej pory każdy przedszkolak pamięta jak nazywają się tradycyjne wielkanocne wypieki.

BKK

 

 
Egzamin gimnazjalny 2019
czwartek, 11 kwietnia 2019 18:40

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

 

Uczniowie klasy III G: Aleksandra Jankowska, Kacper Bernacki, Bartosz Wołyniec, Klaudiusz Girtler, Piotr Jędrzejewski, Aleksandra Pazdyga, Daria Górska, Aleksandra Sienkiewicz i Julia Domańska piszący egzamin gimnazjalny – od 10 do 12.04.2019 r.

AM

 
W Gwarku
środa, 10 kwietnia 2019 20:25

 

Kliknij by zobaczyć galerię

9.04.2019 r. w ramach realizacji programu Szkoła Wierna Dziedzictwu dzieci z przedszkola i klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Podczas turnieju „Awantura o jaja” wykazały się dużą znajomością polskich zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Ponadto zajrzały do norki Wielkanocnego Zająca i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki przedszkola i klas I – III.

BKK

 

 
W pogoni za Wielkanocnym Zającem
wtorek, 09 kwietnia 2019 19:45

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 9 kwietnia 2019 r dzieci biorące udział w projekcie "Przedszkolak otwarty na świat" udały się na wycieczkę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze koło Giżycka. Poznały wielkanocne tradycje w zupełnie innej odsłonie. Zajrzały do norki, w której mieszka Wielkanocny Zając i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce. Pomogły zbudować kurnik dla "kurczaka" oraz uczestniczyły w turnieju „Awantura o jajka”. Wszystkim działaniom towarzyszyło wiele radości i zabawy, zarówno ze strony dzieci jak też i obecnych rodziców.

BKK

 

 
Przygoda Wielkanocnego Zająca
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:13

 

Kliknij by zobaczyć galerię

8.04.2019 r. dzieci, biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” poznały bajkę o Zającu Wielkanocnym i jego zagubionym koszyczku pełnym łakoci. Wykazały się też umiejętnością wskazywania pozytywnych i negatywnych cech bohaterów literackich. W ramach zajęć kształtujących kreatywność wykonały zajączka jako formę przestrzenną.

BKK

 

 
Wiosna, cieplejszy wieje wiatr …
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 17:53

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Uczniowie ze świetlicy dla dojeżdżających również powitali wiosnę, wykonując plakat i kwiaty z kolorowego papieru. Rozmawiali o zmianach zachodzących w przyrodzie wiosną.

AMW

 

 

 
II Gala Oleckiego Sportu
sobota, 23 marca 2019 17:34

Kliknij by zobaczyć galerię

22.03.2019 r. w hali Lega odbyła się II Gala Oleckiego Sportu, podczas której nagrodzono osoby wyróżniające się osiągnięciami sportowymi i szkoleniowymi oraz wspierające działalność na rzecz sportu w gminie Olecko w 2018 r. Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Sienkiewicz otrzymała list gratulacyjny za osiągnięcia sportowe.

AM

 

 
Wiosenny turniej klas
czwartek, 21 marca 2019 17:32

 

Kliknij by zobaczyć galerię

21.03.2019 r. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był w naszej szkole powitany w ciekawy sposób. Najpierw odbyło się wiosenne sprzątanie posesji szkolnej, poboczy dróg w Lenartach i Judzikach oraz stadionu w Lenartach. Później wszyscy uczniowie wzięli udział w turnieju klas IV-VI jako uczestnicy, kibice i widzowie. Uczestnicy turnieju rywalizowali w następujących konkurencjach: strój klasowy, prezentacja klasy, hasło dopingujące grupę, wiedza matematyczna, przysłowia, plastyka, taniec, sprawność fizyczna, życie szkoły. Zwyciężyła klasa VI, zdobywając 83 punkty. W nagrodę uczniowie otrzymali tort orzechowy, upieczony przez Małgorzatę Skrocką. Po turnieju odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na przebranie wiosenne.

Organizacja turnieju: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

Organizacja konkursu na przebranie: Marzenna Grodzicka

Komisja konkursowa: Marzanna Sienkiewicz, Beata Roszkowska, Justyna Adamczyk

AM

 

 
Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci …
sobota, 09 marca 2019 17:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Gdy losy wojny przesądzić się miały,

i pancerny pierścień był u wrót Berlina,

dla nich ta wojna wcale się nie kończy,

walka o wolność dla nich się zaczyna …

 

8.03.2019 r. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (1 marca) w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny połączony z projekcją filmów i spotów o żołnierzach wyklętych. Dzień wcześniej utworzyli na boisku szkolnym Znak Polski Walczącej.

*Żołnierze niepokorni, niezłomni, wyklęci, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i przyporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i przyporządkowanymi im służbom w Polsce. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tys. osób. Ostatni członek ruchu oporu (Józef Franczak) zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych – 21.10.1963 r.

 

Poczet flagowy: Joanna Gliniecka, Nikodem Walkowiak, Alicja Rydzewska

Występujący: Zuzanna Pęcak, Wojciech Korotko, Karolina Balewska, Aleksandra Jankowska, Miłosz Sienkiewicz

Utworzenie Znaku Polski Walczącej: wszyscy uczniowie i nauczyciele

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko

AM

 

 
Prace ogrodnicze czas zacząć
czwartek, 07 marca 2019 18:39

 

Kliknij by zobaczyć galerię

7.03.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego założyły hodowlę kwiatów cebulkowych. Omówiły również czynniki niezbędne dla rozwoju roślin i zastosowały je w praktycznym działaniu.

BKK

 

 
IV Gminny Konkurs Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki”
wtorek, 05 marca 2019 19:37

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Nasza szkoła była organizatorem IV Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki”, który odbył się 5 marca 2019 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Celem konkursu była integracja dzieci i młodzieży z gminy Olecko, budowanie pozytywnych więzi, wspieranie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu oraz promocja młodych talentów. Do konkursu przystąpiło 23. uczestników, którzy wykonali 14 utworów, występując jako soliści i zespoły.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Jadwiga Wasilewska i Radosław Skrodzki przyznała następujące nagrody:

1) w kategorii I (dzieci z oddziału przedszkolnego):

I miejsce – Sandra Olszewska (Szkoła Podstawowa w Gąskach), utwór „Zimowa poleczka”

II miejsce – Adam Wiśniewski i Amelia Janiszewska (Przedszkole „Krasnal” w Olecku), „My się zimy nie boimy”

III miejsce – Naila Nowoć (Szkoła Podstawowa nr 2 w Olecku w Olecku), „Zimo, zimo”

2) w kategorii II (uczniowie klas I-III SP):

I miejsce – Roksana Krukowska (Szkoła Podstawowa w Gąskach), „Po co jest zima”

II miejsce – Maja Giziewicz i Laura Jaszczerzewska (Szkoła Podstawowa w Babkach Oleckich), „Idzie, idzie Pani Zima”

III miejsce – Sylwester Olszewski (Szkoła Podstawowa w Gąskach), „Już się cieszą dzieci”

3) w kategorii III (uczniowie klas IV-VI SP):

I miejsce – Dominika Kosakowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku), „Święta to czas niespodzianek”

II miejsce – Zuzanna Pęcak (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Zima lubi dzieci”

III miejsce – Patrycja Zagacka i Aleksandra Czajka (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Biała dama, sroga zima”

4) w kategorii IV (uczniowie klas VII-VIII SP):

wyróżnienie – Małgorzata Pawłowska (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Zima”


Miłym akcentem kończącym podsumowanie konkursu było przedstawienie na podstawie baśni Karola Dickensa Opowieść wigilijna” w wykonaniu naszych uczniów i rodziców, wykonanie piosenki „Pani Zima” przez uczniów klasy I oraz „Taniec świateł”.


Sponsorzy nagród: pracownicy SP w Judzikach i społeczność Judzik

Prowadzący konkurs: Oliwia Kotowska i Bartosz Wołyniec

Organizacja konkursu: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 33